Aj keď je človek považovaný za najnebezpečnejšie zviera na svete, keď sa stretne tvárou v tvár so skutočným dravým zvieraťom, je bezmocný. Niektorí dravci majú rýchlosť, silu a inštinkt, proti ktorým my ľudia nemáme šancu. Preto keď sa rozhodnú poľovať na ľudí, stávajú sa najobávanejšími zabijakmi vôbec.

 

6. Duch a Temnota, ľudožravé levy z Tsavo – 28 až 135 obetí

7926150058_b65bcdb577_b

Duch a Temnota boli dvojica známych levov z juhokenskeho regiónu Tsavo, údajne bratia. Títo súrodenci boli zodpovední za 35 až 135 úmrtí robotníkov, ktorí v roku 1898 pracovali na výstavbe železničného mosta. A rozhodne sa len nebránili. Levy aktívne lovili ľudské obete – po nociach ich prenasledovali do kempov a stanov, z kade ich vyťahovali a poväčšine odvliekli do svojho brlohu.

Údaje o tom, koľko ľudí usmrtili, sa dosť rozchádzajú. Podplukovník John Patterson, ktorý šelmy zastrelil, tvrdil, že levy vtedy zabili až 135 ľudí. Železničná spoločnosť, ktorá naopak nechcela celý príbeh veľmi nafukovať, oficiálne odhadla počet mŕtvych na 28. Najpresnejšiu odpoveď zrejme našli vedci pri prieskume levích pozostatkov. Odhadli, že jeden z levov zožral v posledných mesiacoch 11 obetí, druhý okolo 24.

5. Diabolsky prefíkaný panter – 150 obetí

Jaguar

Diabolsky prefíkaný panter (ako ho ľudia prezývali) bol ľudožravým leopardom, ktorý v priebehu pár rokov začiatkom 20. storočia zabil 150 ľudí. Zabíjal na území Indie. Zaujímavé je, že väčšina jeho obetí boli ženy a deti. Hovorí sa, že útočil vždy v inej oblasti, väčšinou na mieste približne 30 kilometrov vzdialeného od miesta posledného útoku.

Leopard po nociach prenikal do ľudských príbytkov a vyzabíjal všetkých vo vnútri. Často za sebou nechával nedotknuté mŕtvoly, čo preukazovalo, že nezabíjal len z núdze. Jeho zabíjanie vyvolávalo veľkú paniku. Nakoniec ho náhodou zastrelil pastier oviec. Na jeho tele sa nenašli žiadne známky zranení, ktoré by ho obmedzovali v jeho prirodzenom love. Preto neskôr vznikli špekulácie, že leopard bol zrejme už od mláďaťa kŕmený ľudským mäsom taktiež ľudožravou matkou.

4. Krokodíl Gustáv – 300 obetí

maxresdefault

Krokodíl Gustáv, gigantický nílsky krokodíl, je jediné stále žijúce zviera tohto zoznamu. Gustáv je najväčším pozorovaným krokodílom žijúcim v rieke Níl. Váži tonu a jeho dĺžka je odhadovaná na 5,5 až 7,5 metra.

Obrovský krokodíl zabil do dnešného dňa vyše 300 ľudí a nie iba kvôli hladu. Často útočí na člny plné ľudí, zabíja niekoľko obetí naraz a necháva mŕtve telá plávať na hladine. Zoológovia sa zhodujú, že žije už vyše 60 rokov.

Gustáv bol mnohokrát lovený, ale zakaždým neúspešne. Odniesol si síce pár zranení od nožov, oštepov aj strelných zbraní, no vždy dokázal prežiť. Gustáv sa dokonca rokmi naučil vyhýbať podvodným pasciam, a tak sa zdá, že je nepolapiteľný. Jedna legenda hovorí, že raz zjedol celého hrocha, zviera, ktorému sa kvôli veľkosti a sile väčšina krokodílov vyhýba.

3. Leopard Panaru – 400 obetí

Leopard
Leopard Panaru bola legendárna šelma zo začiatku 20. storočia, ktorá zabila viac ľudí než ktorýkoľvek iný známy leopard. Šelma usmrtila najmenej 400 obetí v oblasti Panaru, v časti Indie. Na chuť ľudského mäsa si vraj zvykla požieraním mŕtvol, ktoré sa v časoch rôznych epidémii vyhadzovali do džungle. Keď epidémie ustáli, šelma začala aktívne zabíjať. Jej besnenie ukončil lovec Jim Corbett, zastrelil ju v roku 1910.

2. Vraždiaca tigrica – 430 obetí

powalgarh

Na konci 19. a začiatkom 20. storočia bola táto samička bengálskeho tigra najobávanejším ľudožravým zvieraťom v Nepále aj v Indii. Jej 430 obetí bohato stačilo k tomu, aby ju zapísali do svetovej knihy rekordov ako najväčšieho tigrieho zabijaka ľudí všetkých čias.

Tigrica napádala skupiny ľudí, ktoré sa priblížili k džungliam blízko pohoria Himalájí. Darilo sa jej vyhýbať lovcom tak dlho, až na ňu bola privolaná nepálska armáda. Tá ju síce nedokázala zabiť, no vyhnala ju z jej teritória. Bola nútená presunúť sa do Indie.

Tam sa však zabíjanie neskončilo, naopak, tigrica nabrala viac odvahy a začala útočiť aj cez deň. Počet obetí sa zvyšoval. Napokon na ňu zavolali Jima Corbetta, lovca ľudožravých zvierat, ktorý skolil aj Leoparda Panaru. Zlom nastal, keď tigrica zabila 16-ročné dievča a nechala za sebou krvavú stopu. Lovec stopu nasledoval a zviera zastrelil v budúci deň.

1. Ľudožrúti z Tanzánie – 1500 obetí

Snarling_lion

Skupina tanzánskych levov je najhorším známym prípadom ľudožravých zvierat v histórii. Asi 15 levov napádalo, zabíjalo a žralo ľudské obete od roku 1932 až do roku 1947. Miestna legenda tento masaker pripisovala mužovi menom Matamula Mangera, ktorý mal levy začarovať potom, ako prišiel v dedine o miesto šamana.

Ľudia sa tejto mágie veľmi obávali a verili, že keď levy čo i len spomenú, stanú sa ich ďalšou korisťou. Preto sa ich zabíjaniu nezabránilo takmer 15 rokov. Až v roku 1947 sa s nimi rozhodol skoncovať britský lovec George Rushby. V tom čase zvieratá zabili 1500 až 2000 ľudí.

Lovec zistil, že skupina levov zabíjala najmä cez deň a noci využívala nato, aby sa presunula až 25 kilometrov k novej, nič netušiacej dedine. Nakoniec ich dokázal vystopovať a všetkých 15 zastreliť.