Jasné, práveže to je super, veď nie je krásne zodvihnúť a povedať „Čáu, j*b*m práve“? Už len kvôli tomu! Práveže ja šukám hlavne kvôli tomu, že mi možno niekto zavolá. (smiech)

zverina02

Raper, hudobník, textár a „MC“, ako si hovorí. Vlastným menom Daniel Pitoňák, pochádza z dedinky pri Poprade, 31 rokov, slobodný. Aktuálne najznámejší zrejme svojím videoklipom ku skladbe Prezident.

Otázkou začal Zverina.

Akí raperi boli už vo vašom časopise?

Hmm, Kali?

Ale však, aha  ̶  máš tu Gibona, čo trepeš (smiech).

zverina01

Áno, snažíme sa predstavovať nové kapely a novú slovenskú hudbu, lebo na to tu všetci kašlú.

To je super, fakt skvelé. A hlavne ani nikdy nevieš, čo z koho za pár rokov bude…

Ok, začnime nejako zľahka  ̶  čo si naposledy varil?

Pervitín. (smiech) Ale nie, ja si veľa varím. Naposledy som varil hubové rizoto. Všetko, čo chladnička dala + huby.

Z „tých“ hríbov?

Z normálnych 🙂 Ale z tých, čo som si sám nazbieral.

12

V klipe Prezident spolu so Supom vystupuje prezident aj diktátor, prečo?

Ja som tam dal v prvej slohe o prezidentovi a Supa nechcel zopakovať to isté, tak ho napadlo dať tam diktátora. Niekedy, keď robíš track a je to takéto tematické, tak je to ako scenár k filmu, ktorý má dvoch režisérov  ̶  ty to začneš, urobíš nejakú postavu, ktorej dej sa nejako vyvíja a ten druhý raper môže úplne zmeniť dej tej postavy. Teraz robíme pieseň na takú tému, ktorá sa volá „Daj mu zarobiť“  ̶  o tom, že ľudia by si mali kupovať originálne veci, pretože tie originálne veci niekto vyrába a má z toho peniaze a ty tými svojimi peniazmi podporuješ toho umelca alebo to médium. A vlastne SHOMI, môj kolega, mal na to urobiť slohu a urobil to o tom, že hráva automaty. Čiže tiež to strelil niekde úplne inde, akože v podstate blbosť, ale super, pretože posunul tú tému niekam ďalej.

Robíš často spolupráce s inými hudobníkmi?

Mám to veľmi rád, skladba tým dostane úplne iný význam, ako keď to robím sám.

S ktorými sa ti robí najlepšie?

Ono je to tak, že nerobíš s tými, ktorí sú dobrí alebo lepší alebo zaujímavejší z promo hľadiska, ale robíš s tými, s ktorými sa ti robí lepšie, ktorých máš rád. Čiže upevňuješ kamarátstva, alebo získavaš nové. Za mňa konkrétne Vec, Moja Reč, WICH. Ale sú aj takí, napríklad Boy Wonder, s ktorým sme robili track aj klip, a keď sme robili klip, tak on zo 17 hovorov zdvihol raz, že si hovoríš, že „to je debil“.

Ty tiež nie si najlepší člen na zavolanie… (zrušil naše prvé stretnutie po tom, ako sme na neho hodinu čakali)

(smiech) Jaj, vlastne áno, som ťa pekne zrušil, keď si tam bol. Za to sa dodatočne ospravedlňujem. Ale vieš, to bolo tak, že ja som bol po strašnom žúre, som sa zobudil, išiel som si dať sprchu a zistil som, že čo ti drbe, že ja som úplne hlúpy, že to bude najzbytočnejší rozhovor, že potom si to prečítam a budem si hovoriť: „To je debil“… (smiech) Tak som ti musel zavolať a preložiť to, aj keď si ma tam už čakal. Ešte raz sorry 🙂

Spolupracuješ aj s hudobníkmi, ktorí nepatria do tvojho hudobného žánru?

Odpoveď na túto otázku ako aj celý rozhovor si môžete prečítať v aktuálnom júnovom SLOVAK MAN práve v predaji.

Elektronická verzia: http://www.manmagazin.sk/elektornicka-verzia