Plánujete stráviť dovolenku v Taliansku a more už nie je pre vás to práve orechové? Nezúfajte. Je tu Zrkadlový dom, ktorý sa nachádza v okúzľujúcom prostredí a splní požiadavky aj tých najnáročnejších.

Modernú stavbu nazvanú Zrkadlový dom obklopujú kúzelné Juhotirolské Dolomity.  Tento unikát sa nachádza uprostred jablčných sadov, len kúsok od mesta Bolzano. Bol navrhnutý renomovaným architektom Petrom Pichlerom v roku 2014.  Fantázií sa medze nekladú, a preto sa Pichler odhodlal pre odvážny počin. Navrhnúť niečo v regióne, kde sa kladie doraz na tradície, čo je skutočná guráž.

Stavba slúži ako prázdninový dom, ktorý si kladie za prioritu komfort a súkromie hostí. Tí si tak môžu plne vychutnať pobyt ako uprostred prírody. Zrkadlový dom je orientovaný na východ a má k dispozícii vlastnú záhradu a súkromné parkovisko pre návštevníkov. Dom je rozdelený na dve samostatné jednotky, ktoré sú mierne posunuté vo výške a dĺžke. Každá z jednotiek má kuchyňu, obývaciu izbu, kúpeľňu a spálňu s veľkými strešnými oknami. Malá pivnica slúži už tradične na dočasné uskladnenie potravín.

Na východnej strane môžeme postrehnúť veľkú sklenú fasádu , ktorá mizne spolu so zakrivením čiar do čierneho hliníkového krytu. Zrkadlové sklo na západnom priečelí zachytáva okolitú panorámu, pričom sú jednotky takmer neviditeľné. Toto sklo je laminované UV poťahom, aby sa zabránilo kolíziám s vtákmi. Dom sa pýši ilúziou nadnášania nad zemou, vďaka večernému podsvieteniu fasády.

V interiéri sa stretneme prevažne s bielou farbou, ktorá je doplnená o drevo, najmä na nábytku a stenách.

Zaujímavosťou je, že v zrkadlovom skle sa odráža tradičný farmársky dom, a tak nám poskytuje kontrast medzi prostredím a modernou architektúrou.

Mirror House Panorama

Mirror House

Mirror House 1

Mirror House 2

Mirror House 3

Mirror House 4

Mirror House 5

Mirror House 6

Mirror House 7

Mirror House 8

Mirror House 9

Mirror House 10

Foto: Oskar Da Riz

Zdroj: peterpichler.eu