Neuveríte,  ako vyzerá interiér najluxusnejšieho lietadla na svete, ktoré vlastní letecká spoločnosť Spojených arabských emirátov. Už len samotná cena letenky totiž napovedá, že o obyčajné lietadlo sa rozhodne nejedná.

Reč je o spoločnosti Etihad Airlines, ktorá sa môže právom popýšiť týmto exkluzívnym titulom. Dvojposchodové lietadlo Airbus A380 s kapacitou 498 cestujúcich ponúka zaručene radosť z letu, avšak povedzme si úprimne, v takom prepychovom skvoste by sa božsky cestovalo aj nám. A práve to vrchné poschodie ponúka najväčší luxus v podobe Residence Suites, ktoré pozostáva z apartmánu pre dve osoby. Nájdete tu obývačku, spálňu, kúpeľňu so sprchovým kútom a záchodom, pričom priestor predstavuje rozlohu 12 m².

obr02 obr03 obr04 obr06 obr07 obr08

V lietadle sa ďalej nachádzajú apartmány prvej triedy o rozlohe 5 m² či biznis trieda, kde vám musia postačiť len pohodlné sklopné sedadlá. Zaujímavosťou je, že ekonomická trieda disponuje dokonca väčším komfortom ako biznis trieda iných leteckých spoločností. O spokojnosť cestujúcich v apartmánoch sa stará posádka, ktorá bola vyškolená v londýnskom hoteli Savoy.

obr01 obr05 obr09

A koľko stojí letenka v tomto exkluzívnom dopravnom prostriedku? Za let z Londýna do Abú Dhabí zaplatíte za luxusný apartmán 21 000 dolárov či za let prvou triedou 8400 až 9800 dolárov. Ak teda neviete čo s peniazmi, doprajte si nezabudnuteľný výlet Airbusom A380.

Zdroj: viaggi.ilmessaggero.it | Foto: etihad.com, Youtube