Kenny Baker, vlastným menom Kenneth George, zomrel vo veku 81 rokov po dlhotrvajúcej chorobe. ,,Bolo to očakávané, ale aj tak to je smutné,” hovorí jeho vnučka Abigail Shield. ,,Prinášal ľuďom veľa radosti,” dodáva.

Podľa agentúry AP ho našla jeho neter Drew Myserscoughová v sobotu 13. 8.. Ležal mŕtvy vo svojom dome, v Prestone, v severozápadnom Anglicku.

r2d2 a 3cpo

111,76 cm vysoký herec začal svoju kariéru ako komik vo veku 16 rokov. Jeho hviezda vyštartovala do výšin, keď v roku 1977 dostal rolu v prvých Hviezdnych Vojnách – Epizóda IV – Nová nádej. Neskôr účinkoval v celej originálnej trilógii Star Wars a zahral si aj v prequeloch o Darth Vaderových začiatkoch. Okrem toho hral aj v známych filmoch ako Banditi či Sloní muž.

r2d2 Jeho R2-D2 bola jedna z najobľúbenejších postáv mnohých fanúšikov. Svojím talentom dokázal priviesť k životu malého železného robota a rozosmiať nás nespočetnekrát. Ako hovorí herec Rahul Kohli: “Dal si život jednej z mojich najobľúbenejších postáv. Ďakujem ti Kenny Baker. Odpočívaj v pokoji.”

Kevin BakerHerci hviezdnych vojen

Zdroj: www.express.co.uk