Od posledného zápasu našej reprezentácie na domácich MS v hokeji už ubehlo zopár dní, no verejná diskusia o hokeji ani zďaleka neutícha. Bývalý tréner Slovenska Július Šupler sa vo svojom vyjadrení pustil do práce našej striedačky! 

Július Šupler je trénerom, ktorý vytiahol Slovensko na výslnie svetového hokeja z C-kategórie MS v hokeji, kam sme padli po rozdelení spoločného štátu s Čechmi. Je zároveň aj prvým trénerom, ktorý mal na starosti tím pri našej premiérovej účasti v najvyššej kategórii MS v roku 1996 (10. miesto) a aj na prvých ZOH v roku 1994 v Lillehammeri (6. miesto). Neskôr sa k reprezentácii vrátil v rokoch 2006-2008 a v roku 2007 s ňou na šampionáte v Rusku vypadol vo štvrťfinále.

Práve on sa po skončení MS v hokeji v rozhovore pre Šport.sk vyjadril, že nebolo všetko také úžasné, ako to videli fanúšikovia. Podľa jeho slov sa mu síce páčil vstup do turnaja, no potom prišli prehry, za ktoré si môžeme sami. Veľmi ho nenadchli ani posledné tri zápasy, od ktorých očakával viac aktivity, streľby a snahy ukázať naše útočné kvality. Najviac negatív však videl v rámci práce našej lavičky.

Július Šupler.

Šupler povedal, že sa mu nepáčila práca našej striedačky. Tá bola z jeho pohľadu málo aktívna pri reagovaní na vývoj zápasov: „Na takejto úrovni je nutné pohotovo reagovať na zmeny v priebehu zápasu, na zmeny v hre súpera, v jeho taktike a to všetko premietnuť do nasadzovania formácií.” Takisto skritizoval aj komunikáciu s hráčmi počas zápasu, ktorá vraj nebola dostatočná a mala byť aktívnejšia a akčnejšia.

Najviac však úspešného trénera zaráža fakt, že na lavičke sa objavili tréneri, ktorí len nedávno ukončili hráčsku kariéru: „Ešte včera boli aktívni hráči a dnes sú už reprezentační tréneri. To sa mi úplne nepozdáva. Logicky tam chýba väčší rešpekt od hráčov, čo je problém.” Hlavnú príčinu v kľúčovej prehre s Nemeckom videl takisto v prístupe trénerov: „Je pre mňa ťažko pochopiteľné, že nevedeli, že nám s Nemcami stačí aj jeden bod. Vtedy bolo potrebné stiahnuť hru na dve formácie, reagovať na súpera a nasadzovať už iba skúsených borcov.”

Craig Ramsay.

Zdroj: Šport.skFoto: Instagram/Hockeyslovakia, YouTube