Včera som sa rozprával s frajerkou. Sedela v kuchyni a snažila sa so mnou začať debatu štýlom „chcem ti povedať niečo vážne“. Prehrabol som pripálené zemiaky, ktoré mi ostali z večere s dákym grcom, čo sa tváril ako fašírka a neodolal som pokušeniu otvoriť si pivo.

Ak vám frajerka povie, že sa „musíte porozprávať“, skúste si ako reakciu otvoriť pivo: vytočí sa na stupne otáčok do červeného poľ… Začal som niečo tušiť už pár dní predtým. Vyzerala nervózne, behala hore dole, spať so mnou chcela asi ako v školskom tábore – no nie ako nadržaná vychovávateľka. Jedla, čo jej prišlo pod ruku a hlavu jej degenerovali Divoké kone s nejakou tureckou sračkou. Obával som sa najhoršieho a asi tušíte, čoho…

manzel-pije-pivo

Behala hore – dole, gestikulovala, nemalo zmysel púšťať sa s ňou do vážnejšieho rozhovoru, tak som jej dal veľmi jemne priestor na monológ. Vraj sa blíži Valentín a aký darček si predstavujem. Nerozumiem, prečo sa každá žena tvári záhadne, keď chce zo seba niečo vytlačiť a chodí okolo veci viac než pes, ktorý si nevie nájsť miesto na sranie.

A prišla klasická novoročná téma: „Zlatko, šla som do obchodu na prieskum, čo si kúpim z januárového výpredaja (WTF???!) a nezmestila som sa do veľkosti 36 a ani 38! Zdám sa ti pribratá?“ Hovorím si v duchu, že ak sa už nezmestíš do svojej veľkosti ani do dvoch väčších, tak si:

za a) pribrala alebo

za b) zmenili sa všeobené konfečné veľkosti na celej zemeguli

c) je správne?

vaha

No ale môžem jej to takto povedať? No nemôžem… Grglo sa mi konečne od hnusnej fašírky a práve dopitom pive, a hovorím jej že vyzerá báječne. V podstate som ani neklamal, pretože všetky ženy po určitom množstve alkoholu vyzerajú báječne. Čo sa mi ale podarilo, bolo vykľuť sa z blbej debaty, kedy človek môže dostať jednu aj po hube, na pomerne optimistickú: nadhodil som dovolenku.

Opýtal som sa, či by chcela ísť cez leto niekam za exotikou… V duchu si vravím, že by som ju najradšej poslal niekam ďaleko samú aj so všetkými jej scénami, pocitmi menejcennosti, handrami a konfekčnými veľkosťami… Potešila sa, vraj začne chudnúť, nech sa na leto vmestí do plaviek. No, vidíte a že my muži nevieme pokecať a byť dobrými spoločníkmi. Vieme, len musíme trošku zaklamať…

Ako sme už povedali na Facebooku: