Kapacita takmer 20 000 miest, moderný dizajn, splnené prísne kritériá UEFA a FIFA, tým všetkým sa môže pochváliť najmodernejší štadión na Slovensku. No a aby toho nebolo málo, trnavský štadión bude bojovať o zisk titulu najkrajšieho nového štadióna sveta za rok 2015.

Trnavská aréna sa v boji o tento titul, ktorý udeľuje portál stadiumdb.com, pobije so štadiónmi z celého sveta. Favoritom je určite Olympijský štadión v azerbajdžanskom Baku. Obrovský hypermoderný štadión na brehoch Kaspického mora hostil aj premiérové Európske hry a zožal vlnu nadšenej kritiky. Chválospevy si však na svoju adresu vypočula aj City Arena v Trnave.

O tom, či sa “slovenský Rím” bude tešiť z toho, že vlastní najkrajší štadión za rok 2015, rozhodnú sčasti fanúšikovia hlasovaním na vyššie spomenutej stránke a sčasti architektonická porota. Výsledok bude známy už o niekoľko dní. Bez ohľadu na to, či City Arena uspeje alebo nie, už len to, že bola zaradená do výberu 22 najkrajších nových štadiónov tejto planéty je pekný úspech, a to najmä preto, že na svete vzniklo minulý rok niekoľko desiatok nových štadiónov.

Foto: cityarenatrnava.com