Pred približne mesiacom sme sa boli pozrieť na v poradí už 23. Hanuman Cup v Dome kultúry – Zrkadlový Háj v Petržalke. Okrem mnohých zaujímavých zápasov sme mohli vidieť v ringu aj Lucku Krajčovič. Hneď po zhliadnutí jej výkonu v ringu sme si povedali, že sa s vami musíme o tento zážitok podeliť. Netrvalo dlho a pripravili sme pre vás krátky fotoreport a rozhovor o tom, čo jej športovej ceste predchádzalo, aj čo ju najbližšie čaká…

Ako si sa začala venovať Thajskému boxu?

Moja cesta sa začala už prvými tréningami, na ktoré som pôvodne prišla s úmyslom schudnúť. Keď si tak zaspomínam, tak môj život sa vďaka tomuto športu neskutočne zmenil. Od dievčaťa, ktoré nemalo zmysel života k majsterke sveta v Thaiboxe. Bolo to ťažké a ľahké zároveň. Ťažké v tom, akými zmenami som si prešla, od zmeny postavy (kedysi 72 kíl tuku a dnes 57 kíl svalov), zmenu stravy a výživy (kedysi vyprážané jedlá, rôzne fastfoody, sladké nápoje a milión nezdravých vecí a dnes zdravšia strava, raw strava, pomaly vegetariánka), zmenu myslenia a správania (kedysi dievča bez zmyslu života a dnes tie najvyššie ciele :) ). A ľahké v tom, že som podľa mňa mala a mám skvelých ľudí okolo seba, ktorí ma v tom podporujú a dávajú mi neskutočnú energiu.

P1210054 copy

Ako vyzerá tvoj tréningový deň?

Tréningy sú trochu iné pred zápasom a trochu iné v normálnej fáze. Väčšinou mám raz za deň beh a druhýkrát buď tréning thaiboxu alebo crossfit. Keď mám pred zápasom, tak sa mi tréner venuje čo najčastejšie a dvojfázovo trénujem thaibox. Samozrejme, že aj strava je dôležitá. Bez dobrej stravy, ktorá mi nezaťažuje trávenie a dáva energiu by to nešlo.

P1210004-2

Venuješ sa aj iným športom popri Thaiboxe?

P1200993-2 copy

Odpoveď na túto otázku ako aj celý rozhovor si môžete prečítať v novembrovom SLOVAK MAN.

Elektronická verzia: https://www.manmagazin.sk/elektornicka-verzia