Mnoho mužov sa rado chváli počtom “trofejí”. Myslia si, že rola alfa samca im dodá na atraktívnosti a rozkroky žien pri ich vysokých číslach zvlhnú ako oči divákov po zhliadnutí filmu Hachiko. Kde je však pravda?

Výskum zverejnený v Journal of S*x Research, akademickom časopise zaoberajúcom sa štúdiom ľudskej s*xuality, si zobral na mušku 188 jednotlivcov – z nich 104 žien, ktoré mali odpovedať na otázku “Koľko s*xuálnych partneriek by mal mať pred nimi muž, s ktorým zvažujú ísť na rande?”.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Drvivá väčšina žien sa zhodla, že ideálne číslo je tri. K výskumu sa vyjadril aj Dr. Steve Stewart-Wiliams: “V kontraste so všeobecne rozšírenou myšlienkou, že mužská promiskuita je verejnosťou tolerovaná, a ženská nie je, obidve pohlavia vyjadrili neochotu stýkať sa s niekým s veľmi bohatou s*xuálnou históriou.”

via GIPHY

Hoci sa obidve pohlavia vyjadrili, že menej partnerov v posteli vnímajú ako pozitívum, výskum odhalil, že priemer s*xuálnych známostí u mužov v produktívnom veku sa pohybuje na čísle 8,4 a už žien je priemer partnerov 5,81.

Štúdia odhalila aj zaujímavý fakt, že muži, ktorí si želajú, aby ich partnerka bola panna, sa o s*xuálnu minulosť svojich potenciálnych zaujímajú menej, pokiaľ s nimi neskôr nadviažu vážnejší vzťah. Obidve pohlavia by chceli polovičku s menej “zárezmi na pažbe” z viacerých príčin. Môžu za tým byť obavy z nakazenia sa rôznymi chorobami či problémy s dôverou. Aj preto zrejme ženy u muža svojich snov považujú číslo 3 za ideálny počet predošlých s*xuálnych partneriek.

Zdroj: Fhm.com | Foto: YouTube.com