Ženevský autosalón sa každoročne zaplní novinkami i omladenými verziami zo sveta motorizmu. Očakávania nadšených milovníkov športiakov sa naplnili i tento rok. Pozrite sa, aké skvosty predstavili značky Porsche, Ferrari a McLaren.

Luxusné a hlavne rýchle autá sú snom každého poriadneho chlapa. V Ženeve sa každoročne koná autosalón, na ktorom automobilky predstavujú svoje nové i vylepšené modely. Každý muž si na tejto unikátnej akcii príde na svoje a pohladí si dušu oddaného motoristu. Okolo luxusných superšportiakov sa vždy zhlukuje najviac návštevníkov, preto sme si i my na ne posvietili.

McLaren 720S

Tento nádherný športiak je poháňaný štvorlitrovým osemvalcom s dvoma turbomiešadlami a výkonom 720 koní. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 2,9 sekundy a z 0 na 200 km/h za neuveriteľných 7,8 sekundy. Najvyššia stanovená rýchlosť automobilu je 341 km/h.

Ferrari 812 Superfast

Ferrari v Ženeve predstavilo svoj najvýkonnejší športiak s motorom umiestneným vpredu. Ferrari 812 Superfast poháňa atmosférický plnený vidlicový dvanásťvalec, produkujúci výkon 800 koní pri 8500 otáčkach.

Porsche 911 GT3

Porsche priviezlo na ženevský autosalón omladenú verziu 911 GT3, ktorej predchodcu predstavili pred štyrmi rokmi na rovnakom mieste. Štvorlitrový šesťvalec poháňa 500 koní. Automobil disponuje rovnakým motorom, ako majú závodné modely 911 GT3 Cup.

Foto: Instagram