To teplo vonku je občas už neznesiteľné. A kto by odolal studenému osvieženiu vo forme zmrzliny? Dnes však veľa ľudí dbá o svoje telo a potrpí si na zdravú stravu, ak k ním teda patríte i vy, môžete si doma pripraviť svoju vlastnú zdravú zmrzlinu. Tak teda poďme na to :)

 

Recept 1:

Ak máte doma odšťavovač, odšťavte si svoje obľúbené ovocie a džús nalejte do nanukových formičiek. Ak nemáte, postačí forma na ľad alebo poháriky od poldecákov. Pichnite do nich paličku, aby sa vám lepšie držali. Džúsové ľadové kocky sa tiež dajú použiť do drinkov.

Recept 2:

Klasický neochutený light jogurt zmixujte s obľúbeným ovocím (marhule, maliny, jahody…) a troškou medu. Naplňte formičky a vložte do mrazničky.

nanuky

Recept 3:

Oslaďte obyčajnú čistú vodu stéviou a pridajte citrónovú šťavu. Naplňte formu a zamrazte osviežujúci citrónový nanuk. Tiež sa dá použiť ako ochutenie do limonády.

Recept 4:

Naplňte sáčok svojim obľúbeným ochuteným jogurtom a odstrihnite jeho špičku. Na tácku si urobte jogurtové guličky a dajte zamraziť do mrazničky. Výborná malá chuťovka.

zmrzlina

Recept 5:

Klasický neochutený light jogurt zmixujte s ochuteným proteínom a naplňte formičky. Zamrazte.

Recept 6:

Ovocie rozmixujte, pridajte vodu (od oka) a zamrazte. Potom zmrznutú zmes opäť trochu rozmixujte na ovocnú drť do pohára.