Moments je nová aplikácia, ktorá uľahčí prácu s fotografiami v prostredí sociálnej siete Facebook. Automatické triedenie fotografií do albumov a ich následné zdieľanie s priateľmi ušetrí používateľom Facebooku mnoho času.

Aplikáciu Moments predstavil Facebook širokej verejnosti ešte v minulom roku. Pokročilá technológia, ktorá vďaka rozoznávaniu tvárí uľahčuje zdieľanie fotografií, sa vo svete teší veľkej obľube, pre európsky trh však musela prejsť menšími zmenami. Tak ako všetko na starom kontinente, aj tu prišli problémy s ochranou súkromia, čo spôsobilo, že pre Európu museli vývojari Moments upraviť.

Takže, čo to ten Moments je?

V podstate ide o praktickú pomôcku na triedenie a zdieľanie fotografií v prostredí Facebooku. Fotky nahraté v osobnom profile aplikácia Moments roztriedi napríklad podľa polohy nasnímania, alebo podľa dátumu, objektov, podobných tvári… Hoci apka na európskom trhu nedisponuje pokročilou funkciou rozpoznávania tvárí, čiže sama neidentifikuje nasnímané tváre, určite nie je na zahodenie. V upravenej verzii je táto možnosť presného označenia tváre výhradne vecou samotného užívateľa. Znamená to teda, že zdieľanie fotografií viacerých užívateľov, napríklad z rovnakej udalosti, bude s touto aplikáciou ucelenejšie, rýchlejšie a prehľadnejšie. Všetky fotky s rovnakými kritériami medzi priateľmi budú na základe daných kritérii zaradené do rovnakého albumu, ktorý bude k dispozícií pre všetkých priateľov.

https://www.youtube.com/watch?v=i8gKz7aMfAA

Zdroj: Youtube