Určite všetci poznáte pesničku, v ktorej sa spieva „Na Kráľovej holi, stojí strom zelený, vrch má naklonený do slovenskej zemi…“, na čo sa mnoho Šumiačanov hnevá, pretože v pôvodnej verzii sa spieva do šumiackej zemi. A práve v nej na vás čaká už túto sobotu filmový festival Snow Film Fest Šumiac 2014!

Už o pár dní, konkrétne 29. novembra 2014, sa v dedinke Šumiac uskutoční filmový festival Snow Film Fest Šumiac 2014, počas ktorého na vás čaká večer plný špičkových filmov s tematikou extrémnych zimných športov! Určite v nich nebude chýbať sneh, ľad, adrenalín, extrémne lyžovanie. zimné lezenie, expedicie či skialpinizmus.

file_27

Budete si môcť pozrieť celosvetovo úspešné snímky zobrazujúce najmä unikátne zážitky športovcov plné adrenalínu a šialenstiev ako napríklad Arslanbob – příběh Kyrgyszké zimy, High Tension, High Tension, Supervention, Vaya a la Cumbre, Z A do K a zase zpátky a taktiež aj Polárník od slovenského režiséra Pavla Barabáša.

Šumiac sa ale v sobotu nebude niesť len v znamení filmov, ale aj hudby. Atmošku totiž dotvorí kapela Dúhové eminencie, ktorá prinesie osviežujúci koktejl zmiešaný z alikvót austrálskeho didgeridoo, indického sitar, bansuri, čínskeho hulusi, tureckého sazu, bicích a basy a ktorý v tento večer spojí aj so šumiackym vokálom 🙂

Viac informácií nájdete tu: Snow Film Fest Šumiac 2014