V obrannej tretine naštartoval svoje motory, v strednom pásme zrýchlil a na útočnej modrej zapol doslova turbo, aby obrane súpera nedal žiadnu šancu. Mladučký Slovák Martin Faško-Rudáš zahviezdil krásnym gólom v zámorskej WHL.

Martin Faško-Rudáš je 18-ročný slovenský hokejista, ktorý je rodákom z Banskej Bystrice. Počas juniorských čias na Slovensku obliekal dresy Brezna či Trenčína, ale zahral si aj za Team Slovakia U18. Po tom, čo bol v roku 2017 draftovaný do WHL tímom Everett Silvertips v 1. kole z 58. miesta, zamieril do tejto zámorskej juniorskej ligy.

Počas prvého ročníka 2017/2018 odohral 70 zápasov s bilanciou 15 bodov (6+9), ale v súčasnej sezóne 2018/2019 sa mu darí o poznanie lepšie. Po 30 zápasoch má na konte už 16 bodov (8+8). V zápase jeho tímu proti Spokane Chiefs sa blysol krásnym gólom, ktorým v závere tretej tretiny poslal Everett do vedenia 4:3. Jeho klub nakoniec vyhral 5:4 p.p. Sledujete najmä to úžasné zrýchlenie mladého Slováka!