Ako dokázal sotva 50-kilový chlapík bez použitia akejkoľvek techniky zdvíhať do výšky niekoľko desiatok ton vážiace balvany?   

Tajomný cudzinec

V dvadsiatych rokoch minulého storočia zavítal do Ameriky na prvý pohľad obyčajný imigrant – Lotyš menom Ed Leedskalnin. Usadil sa južne od Miami v malom mestečku Homestead.

Tento samotár sa stal autorom jednej z najzáhadnejších stavieb novoveku. Jeho „koralový hrad“ býva označovaný aj ako jediná megalitická stavba modernej doby (porovnateľná so Stonehenge či pyramídami).

Coral-Castle-Florida

Samotár Ed začal v roku 1924 budovať zvláštnu atrakciu, otesával obrovské kusy koralov a zhotovoval z nich rôzne objekty. Na takejto záľube by nebolo nič zvláštne, veď treba uznať, že internet ani televízia neexistovali a človek mal na podobné hlúposti kopec času. Ed však na stavbe makal úplne sám a monštruózne kusy kameňa, s akými by mala problém aj moderná ťažká technika, ukladal na seba ako lego kocky, bez akéhokoľvek zariadenia.

Coral-Castle3

Nočný tvorca a levitujúce balvany

Ed nikdy nepracoval cez deň, svoje umelecké diela vyrábal vždy pod rúškom tmy. Hovorilo sa, že v jeho koralovej záhrade je v noci vidieť poletovať vo vzduchu obrovské kvádre. Ľudia nedokázali pochopiť, ako je niečo také možné. Keď sa ho na to pýtali, vždy odpovedal iba to, že pozná tajomstvo starých Egypťanov – staviteľov pyramíd.

Ed-Leedskalnin

Magická čierna skrinka

Leedskalnin hovoril o magnetickej sile, dokonca o nej aj napísal rovnomennú brožúru. Vo svojich denníkoch uvádzal, že pomocou akejsi antigravitačnej sily dokáže niekoľkotonové objekty úplne zbaviť hmotnosti, a teda môže s nimi ľubovoľne pohybovať. Ako je to však možné? Prečo takáto technika nie je doposiaľ objavená? Na niektorých starých fotkách zo stavieb možno vidieť malú čiernu skrinku, ktorú mal Leedskalnin na trojnožke. Niektorí ľudia sa domnievajú, že táto tajomná skrinka ukrývala odveké tajomstvo. Nikdy sa však nenašla.

Ed-Leedskalnin-tripod