Nielen selfie patrí v poslednej dobe k atraktívnym spôsobom zachytenia vlastných zážitkov. Zdieľať svoje zážitky, pocity a ukázať sa v nezvyčajných miestach a krkolomných polohách, môže byť približnou definíciou selfie. Takáto fotografia ukazuje našu osobu v inom, v ako bežnom svetle. Byť predsa iný, nezvyčajný je IN. Nikto z nás nechce byť súčasťou masy a ovečkou v stáde, ktorá sa správa ako ostatné ovce v košiari. Dobrým pomocníkom na zachytenie nezvyčajných a IN momentov je okrem selfie taktiež outdoorová kamera.

V minulosti by si nikto z nás nemyslel, že krátky film a video z prilby snowborďáka, skialpinistu, downhillového jazdca, motokrosára bude niečo populárne a nezvyčajné. Pohľad z outdoorovej  kamery priamo počas jazdy prináša adrenalín nielen jazdcovi, ale i divákovi. Je to nový druh emócie a zážitku, ktorý sa stáva vyhľadávaný medzi divákmi pre jeho nezvyčajnosť a originalitu. V niektorých nových filmoch je už nezvyčajný pohľad z outdoorovej kamery súčasťou deja a filmových záberov. Vidieť zoskok z lietadla priamo z pohľadu aktéra nemôže byť zlé. Ak ho chceme v budúcnosti absolvovať, tak sa vieme vopred naň pripraviť po videní akčného a adrenalínového videa. Nie je to tak?

gopro-539469_1280

Pri výbere kamery sa sústreďte na Megapixely (MPX)

Nie vždy platí zásada, cena tovaru rovná sa jeho kvalita. Pre naše súkromné účely postačujú kamery s historickým rozlíšením VGA. Takéto videá môžeme ukázať kamarátom doma pri pive. Ak chceme mať kvalitný záznam svojich zážitkov, tak je nutné zamerať sa na možnosti rozlíšenia. Len pozor! Na trhu sú kamery s rozlíšením 12 MPX. Logicky by mali byť najlepšie, lebo čím viac megapixelov, tým je kvalitu obrazu lepšia. Takéto vysoké rozlíšenie uvádza iba funkciu fotoaparátu, pre zhotovovanie statických snímkov, nie však záznam videa. Reálne rozlíšenie videa je podstatne nižšie. Je to iba dobrý marketingový ťah predajcov, ako zavádzať neskúsených klientov.

Pri natáčaní outdoorového videa nás predsa nezaujíma statickosť, ale pohyb a akcia. To prináša takýmto záznamom dynamickosť a emóciu. Preto vám odporúčame výber kamery s HD alebo FullHD rozlíšením. Pri klasickom HD rozlíšení, označovanom aj ako 720p, je hodnota MPX 0,92. Čo znamená približne 1 megapixel (1280 x 720 = 921 600 pixelov). Záznam FullHD je označovaný ako 1080p. Je to približne dvojnásobok HD rozlíšenia (1920 x 1080 = 2 073 600 pixelov). Rozlíšenie FullHD má približne 2 megapixely. Obe rozlíšenia vyprodukujú kvalitný obraz pri dynamickom pohybe a akcii, v ktorých sa outdoorové kamery používajú.

gopro-683314_1280

Chcem si kúpiť kameru dobrej kvality, no za rozumnú cenu 

Jednou z najpopulárnejších značiek outdoorových kamier je americká GoPro. Spoločnosť bola založená Nickom Woodmanom a výhradne sa špecializuje na zachytávanie zážitkov z náročných miest, v ktorých sa adrenalínové športy (horolezoctvo, potápanie, bungeejumping, paraglading, atď…) vykonávajú. Na trhu outdoorových kamier nájdete taktiež veľkých hráčov spotrebnej elektroniky, dlhoročných výrobcov kamier: Sony, Garmin, Panasonic, Toshiba, Polaroid, taktiež i menej známych: Xiaomi, Ricoh a Tom Tom.

Chceli by ste vlastniť i vy kvalitnú outdoorovú kameru? Neviete si vybrať kde a za koľko?Zdá sa vám cena v online obchode vysoká? Môžete ju znížiť nákupom cez zľavový kód hej.sk. Kliknite na link a vyberte si kupón, ktorý sa hodí pre váš nákup. Použitie zľavového kupónu je zadarmo a bez registrácie. Jeho použitým sa k ničomu nezaväzujete a neposkytujete osobné údaje tretím stranám. Ako ho použiť? Jednoducho ho vpíšete alebo skopírujete do objednávacieho formulára internetového obchodu. Šetriť počas nakupovania nie je utópia, ale realita nákupov so zľavovými kódmi. Stačí si vybrať tovar a internetový obchod.