Už od včera sa vyostruje súboj medzi rallyovou elitou na majstrovstvách Európy FIA (ERC) v predposlednej súťaži tejto sezóny – Rallye International du Valais. Za značku Škoda sa predstavia Esapekka Lappi / Janne Ferm, ktorí pôjdu do závodu z vedúceho miesta v celkovej klasifikácii.Rally of Ireland 5956

Ich najväčší prenasledovatelia pôjdu taktiež s vozidlami Fabia Super 2000: Nemec Sepp Wiegand so spolujazdcom Frankom Christianom z tímu ŠKODA AUTO Deutschland, ktorí majú na konte iba o 19 bodov menej ako ich kolegovia.

Rally Japan 6153

Rallye International du Valais je považované za jedno z najnáročnejších pretekov ERC. Od štvrtka do soboty musia posádky vo švajčiarskom kantóne Wallis absolvovať 260,2 km, rozdelených do 19 rýchlostných skúšok.

Rally Swiss 6156

Veľká časť skúšok sa odohráva na úzkych asfaltových cestičkách v okolí miest Sion a Martigny, pričom celkovo osem skúšok je absolvovaných aj na krátkych úsekoch, na ktorých musia ísť jazdci po šotoline – s vozidlami nastavenými na asfalt.

Rally Swiss 6158

K tomu pristupujú veľké výškové rozdiely – najnižšie položený bod profilu trate leží 400 metrov nad hladinou mora, zatiaľ čo najvyšší bod stúpa až do výšky 1 800 metrov.

skoda

Ako sme už spomínali, pretek sa začal už včera ráno o 9.00 hod. s 3,3 km dlhou kvalifikačnou skúškou v Sione a príchod do cieľa sa očakáva v sobotu o 17.30 hod.v Martigny. Držíme palce!