Home Zábava Zábava s kamarátmi a nie s telefónom? Spoznajte Heads Up!

Zábava s kamarátmi a nie s telefónom? Spoznajte Heads Up!

0
Zábava s kamarátmi a nie s telefónom? Spoznajte Heads Up!

Piatok večer, sedíte v bare s partiou, ale každý z vás sa hrá s telefónom a vôbec si nevšíma toho druhého? Je vám to známe, však? No tak s tým je už koniec, predstavujeme vám Heads Up!

Heds Up! je jednoduchá spoločenská hra, dnes už známa po celom svete, na ktorú potrebujete papier, pero a hlavne ľudí. Papier, rozdeľte podľa počtu hráčov na pomerne rovnaké časti. Každý z vás perom napíše na papier meno známej osoby alebo postavy z filmu/knihy/seriálu (nikto okrem vás však nesmie vidieť, čo ste na papier napísali). Následne papier otočte lícom dolu a posuňte ho osobe po vašej pravici. Potom papier zdvihnite nad hlavu, aby ostatní videli, čo je na ňom napísané (vy to vedieť nemôžete). Podstata hry je uhádnuť, čo je napísané na vašom papieri.

Existuje viacero pravidiel, ako úlohu vyriešiť, no najjednoduchší spôsob je ten, kde vás hráči navádzajú na správnu odpoveď, napríklad: Na vašom papieri je napísané meno The Rock. Hráči vás budú navádzať trebárs takto: muž, žije, wrestler, herec… vy hádate až dovtedy, pokiaľ neuhádnete.

Druhý spočíva v tom. že vy sa pýtate hráčov otázky ohľadom vašej osoby/postavy, ktorú máte napísanú na papieri. Hráči vám môžu odpovedať iba slovíčkom NIE alebo ÁNO. Hádate dovtedy, pokiaľ odpoveď na vašu otázku nebude NIE, v tom prípade háda osoba po vašej pravici a tak ďalej. Vyhráva osoba, ktorá ako prvá uhádne, čo má na papieri napísané.

Veríme, že si s hrou užijete kopec zábavy a budeme radi, ak nám pošlete aj nejaké zaujímavé fotky z hrania Heads Up! 🙂

Autor: Matej M.