Do slovenských kín sa tento víkend dostal veľkolepý fantasy film Warcraft: Prvý stret, ktorý zaznamenal skutočne obdivuhodnú návštevnosť. Ešte má za sebou len prvé dni premietania a už aj sa ocitol na samotnom vrchole rebríčka.

Na Slovensku zavládla Warcraft mánia a rekordné množstvo fantasy nadšencov si tento víkend išlo pozrieť kinovú premiéru filmu, ktorý sa inšpiroval slávnou počítačovou hrou. Tú na celom svete drví viac ako sto miliónov hráčov, čo nasvedčuje o jej obrovskej popularite. A keďže nie je neznáma ani na Slovensku, nemožno sa ani čudovať, že do kín od 9. júna zavítalo až 55 296 divákov, čo predstavuje tržby vo výške 321 374,94 eur. Warcraft dokonca predbehol i populárny film Deadpool, ktorý si doteraz držal prvenstvo.

Snímka režiséra Duncana Jonesa vás vtiahne do napínavého dobrodružstva, v ktorom sa stretávajú dva rôzne svety, kráľovstvo Azeroth a ríša Draneor. Celkový dojem filmu ešte viac podčiarkujú skvelé efekty a podmanivá hudba, vďaka ktorým bude pre vás určite toto fantasy veľkým zážitkom.

Zdroj: cinemart.sk, hnonline.sk | Foto: Youtube