Keď som prvýkrát narazila na internete na PUA stránky, dúfala som, že sa slovenskí muži k takémuto manipulatívnemu materiálu tak skoro nedostanú. Po prečítaní niektorých rád som však začala tajne dúfať, že sa niektorými z nich nechajú aspoň inšpirovať.  

PUA

PUA alebo Pick-up Artist je jednoducho muž, ktorého cieľom je dostať ženskú do postele. V slovenčine toto spojenie azda najviac vystihuje „profesionálny balič“, pojem, pri ktorom si automaticky vybavím Nicka Slaughtera, jeho opálené tehličky a havajské košele. Muž, ktorý svojím šarmom dostane do postele každú ženskú. Rovnako si predstavím hlúpučkého tridsiatnika, ktorý bol celú základnú školu šikanovaný a strednú školu strávil masturbovaním nad podpriemernými magazínmi a teraz sa snaží sám seba presvedčiť, že je hráč. Má svoju šablónu, vzor, ktorý zaručuje, že sa mu večer „pošťastí“.

Čo na to slovenská deva?

Ani neviem, ako som sa k PUA dostala. Pravdepodobne som sa preklikala cez nejakú stránku, na ktorej som už i tak bola omylom. V prvom momente som sa cítila ponížená, manipulovaná, ohrozená a vrcholne vytočená. Akoby sme boli len matematické rovnice, na ktorých vyriešenie platí vždy rovnaký postup. Čím viac času som však na stránke (a stránkach podobných) strávila, tým viac to všetko dávalo zmysel. Veľmi užitočné a vysoko inšpiratívne sa ukázali najmä rady o ženskom orgazme.

Zrodenie PUA

Bez akýchkoľvek prikrášlení, muži sa snažia ženským dostať do nohavičiek od nepamäti. A my sa im ani nečudujeme (a od určitého veku im to ani nezazlievame). Verejne sa však k tejto činnosti priznal až Eric Weber so svojou knihou How to Pick-Up Girls! (Ako baliť baby, 1970). Nasledovalo niekoľko publikácií od mnohých baličov, boom však spôsobila až kniha Neila Straussa trefne nazvaná The Game (Hra, 2005). Kniha sa okamžite stala bestsellerom a autorov mentor, alfa samec Mystery, sa stal moderným otcom hnutia PUA.  V roku 2007 si odmoderoval televíznu reláciu „The Pickup Artist“, vďaka ktorej sa zrodilo PUA hnutie, ktoré dalo nádej tisícom mladých, predčasne ejakulujúcich mužov.

Mysteryho trojka

Mysteryho M3 model hovorí o troch štádiách balenia: UPÚTAJ-NAMOTAJ-ZVEĎ.  Základom všetkých týchto fáz sú dotyky (PUA šamani a väčšina triezvej ženskej populácie neodporúča odvážne dotyky pri prvom stretnutí). Pri stretnutí musia pomaly eskalovať. Samozrejme, ak všetky tri fázy nedáte za jeden večer, nič sa nedeje (väčšinou ich dá totiž iba Nick Slaughter a nemalú rolu v tom hrá jeho príbytok na pláži).

Základom prvej fázy je dobre vyzerať. Na PUA stránkach nájdete kopec užitočných rád, ako zo seba spraviť chlapa, kvôli ktorému si ženy budú „rvať rodidlá“. Takto pekne nastajlovaní vyrazíte do ulíc, nájdete najatraktívnejšiu ženskú v dosahu 50 metrov a na “korisť” do 3 sekúnd zaútočíte (aby ste nemali čas zbytočne analyzovať). Použite tzv. „neg“, čiže kompliment zaobalený do urážky. Zámerom je dokázať jej, že sa o ňu vlastne vôbec nezaujímate (napr. „Krásne topánky. Aj moja babička má také.“).  Buď sa s vami začne baviť, alebo vám dačo chrstne do tváre.

V druhej fáze sa ženu snažíte zaujať. Konverzujete, zisťujete, čo máte spoločné, „namotávate ju“. Na stránkach PUA je niekoľko osvedčených konverzačných tém a hier, ktoré vám isto získajú srdce nenáročnej devy. Nenáročnej preto, lebo pri čítaní týchto hier som sa ja osobne so svojím ženským kolektívom buď strašne smiala, alebo stratila vieru v budúcnosť tohto ľudstva. V tejto fáze pribúdajú dotyky, ktoré sú intenzívnejšie a odvážnejšie.

Tretia fáza je, prirodzene, najdôležitejšia. Zviesť, dostať do postele, pekne dlho a kvalitne sa s ňou hrať, chvíľu robiť drahoty, aby z vás bola naozaj mimo, a napokon zaručiť, aby mala orgazmus.

Verdikt

Stále sa s PUA neviem príliš stotožniť a celé mi to príde ako nejaká konšpiračná teória namierená proti ženám. Návštevu stránok venovaných PUA i tak vrelo odporúčam. Existuje však riziko, že sa na nich zdržíte oveľa dlhšie, ako by ste chceli. A pravdepodobne sa k nim budete neustále vracať. Pohltí vás množstvo informácií, s ktorými zo začiatku asi nebudete vedieť pracovať. Horlivo si budete zapisovať kopu pravidiel a poučiek a memorovať frázy, ktoré večer vybalíte pri bare. Či to bude naozaj fungovať vám povedať neviem.