Ešte stále najsilnejšia politická strana SMER-SD a jej členovia sa tvária, akoby sa vlastne nič nedialo, a priznajme si, ono sa totiž naozaj nič nedeje. Jedného SMERáka vystrieda druhý, rokuje sa o (staro)novej vláde, Róbert Fico zostáva naďalej predsedom strany a Pellegrini je len figúrka, ktorú bude bývalý predseda vlády ťahať za povestné motúziky a riadiť štát tak ako doteraz. Akurát pred novinárov nepredstúpi on sám, ale pošle tam svojho novozvoleného „zástupcu“, ktorý aspoň na krátku chvíľu zažije ten pocit, aké je to byť „premiérom“. 

Nemennosť situácie potvrdil aj samotný Pellegrini, ktorý na tlačovke potvrdil, že „Róbert Fico zostáva predsedom najsilnejšej politickej strany na Slovensku. Tým pádom zostáva logicky partnerom na koaličných radách aj predsedom ďalších koaličných strán.“

„To, či zostane ako poslanec národnej rady, je jeho rozhodnutie,“ dodal nový predseda vlády, zatiaľ zrejme ani len netušiac, čo sa bude ďalej diať. Po rokovaní SMER-u by mali byť známe aj ďalšie mená na ministerských postoch. Uvidíme teda, kto nahradí Roberta Kaliňáka na poste ministerstva vnútra či Mareka Maďariča ako ministra kultúry.

„Budem splácať dlh,“ prezradil svoje plány Kaliňák

Novinárom sa pred centrálou strany SMER-SD podarilo odchytiť aj konečne „porazeného“ Róberta Kaliňáka, ktorý sa pod veľkým tlakom verejnosti (a zrejme aj členov strany) svojej ministerskej stoličky nakoniec predsa len vzdal. Na otázku, čo bude po odstúpení robiť, odpovedal veľmi pohotovo: „Asi budem splácať dlh svojej rodine.“ 

Otázkou zostáva, kto bude splácať dlh nám, občanom Slovenskej republiky?! Na to sa ho však novinári (našťastie) už neopýtali – dá sa totiž predpokladať, že Kaliňákova odpoveď by nám len zbytočne zdvihla žlč, a to v tejto, už aj tak napätej situácii, skutočne nepotrebujeme.

Zdroj: TV JOJ | Foto: Facebook