Uvažujete nad novým zamestnaním alebo ste práve skončili školu a neviete ako ďalej? Odporúčame vám Ozbrojené sily Slovenskej republiky! Pred tým sa ale poriadne najedzte a mamka nech vám nabalí nejaké tie klobásky a koláče, pretože by ste mohli skončiť ako slovenskí vojaci, na ktorých pred 12-hodinovou službou na Deň Ústavy SR čakala “výdatná” poživeň.A teraz trocha serióznejšie. Armáda nie je pre bábovky a rozhodne nečakajte, že nejakú čerstvo upečenú k obedu dostanete. To však neznamená, že príslušníci našej slovenskej armády by sa mali stravovať horšie ako predavači časopisu “Cesta”.

Od čias Atén a Sparty je armáda základným pilierom každého štátu vrátane tých našich, ktoré sme tu za posledných 100 rokov mali. Prvé spoločné ozbrojené sily Čechov a Slovákov, ktorým velil Štefánik, vznikli roky pred Československom, bez armády by nebolo SNP… Je to symbol cti a národnej hrdosti v každom štáte, či už sa pozeráte smerom na západ alebo na východ. U nás to ale akosi nejak nefunguje a naša obrana je v žalostnom stave a zároveň nekonečným zdrojom vtipov.

Pre niekoho banalita, pre iného dôvod na úsmev. V každom prípade nie je v poriadku, ak vojaci hoc len pred rutinnou službou dostanú štyri krajce chleba, paštétu za 30 centov a sardinky – spolu možno ani nie za jedno euro, keďže pri armádnych nákupoch vo veľkom ide cena tovaru dole. A nie, netárame len tak do vetra, dôkazom je obrázok vo facebookovej skupine Nekŕmte nás odpadom, kam zaslal fotku svojho obeda zrejme jeden z vojakov.

Zdroj | Foto: facebook.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.