Kto zažil smrť blízkeho, vie, že spolu s bolesťou a smútkom prichádza aj veľká byrokracia. Bohužiaľ, vybavočky a naťahovačky sa neodohrávajú len na úradoch či v bankách, ale i u mobilných operátorov. To, čo vraj požaduje Orange od pozostalých, je naozaj choré a zvrátené.

Na facebookovej stránke „Tabuľa hanby“ sa objavil príspevok od pani Márie, ktorý vám vyrazí dych. Samozrejme, v dobrom to nebude. Ak ste sa ocitli v podobne neľahkej situácii ako Máriina sestra, možno vám ťahy mobilného operátora Orange budú známe. „Moja sestra má cca 20 rokov Orange, 4 telefóny 1x- ona, 1x– manžel a 2x- synovia. V Orange ju nahovorili na paušály pod jedným menom., že potom majú všetko výhodnejšie. Tak tieto služby touto formou využívala. Teraz jej zomrel nečakane 46-ročný manžel,“ týmito slovami začala svoj hnev voči spoločnosti Orange Mária.

Máriina sestra chcela po manželovej smrti jeho paušál zrušiť, čo čert ale nechcel, namiesto toho, aby vzhľadom na tragickú udalosť Orange vyšiel svojej dlhoročnej klientke v ústrety, dal jej údajne na výber z dvoch možností. Buď bude platiť mesačný paušál 40 eur do septembra budúceho roku, alebo tento paušál zruší a uhradí pokutu vo výške 180 eur.

Mária sa rozhodla nepríjemnú skúsenosť zmedializovať a s neľudskými praktikami Orangeu oboznámiť aj verejnosť. Na Facebooku jej dali takmer všetci komentujúci za pravdu a oranžového operátora označili za bandu nenažrancov či tupcov. Ako sa ale krátko nato ukázalo, Máriine kroky sa oplatili. „Prípad zákazníčky sme vyriešili v jej prospech,“ pre portál pluska.sk povedala hovorkyňa spoločnosti Orange Slovensko Alexandra Piskunová.

Zdroj: Facebook, pluska.sk