Svetový pohár v kanadskom Toronte sa nezadržateľne blíži do vyraďovacej fázy. Fanúšikovia hokeja sa môžu tešiť na ďalší špičkový zápas. Už v nedeľu, 25.9. 2016 o 19:00 SEČ, na seba narazia tímy Švédska a výberu Európy aj s našimi 6 hokejistami. Prinášame vám prehľad najväčších hviezd oboch tímov. Nájdete medzi nimi svojho obľúbenca?Švédsko:

Henrik Lundqvist (New York Rangers)

Henrik, 34-ročný odchovanec klubu Frölunda, je žijúcou legendou NHL. Od roku 2005 pôsobí v klube New York Rangers, kde sa stal miláčikom fanúšikov po celom svete. Medzi  jeho najväčšie úspechy patrí zisk Vezinovej trofeje z roku 2012. Tá je udeľovaná najlepšiemu brankárovi sezóny NHL. V tom istom roku sa mu podarilo prekonať aj hranicu 40 „shutoutov“. Napriek svojmu veku a nevydarenej príprave (na svetový pohár) nedáva v bránke priestor svojim konkurentom. V zápase s Fínskom (2:0) sa mu podarilo opäť vychytať čisté konto.

Daniel & Henrik Sedinovci (Vancouver Canucks)
Bratia Daniel a Henrik Sedinovci, dvojčatá z Örnsköldsviku, tvoria silný útočný záprah. Len v poslednej sezóne NHL v drese „Canucks“ dosiahli dohromady 116 bodov. V doterajšom priebehu sa im podarilo nazbierať pre svoj tím 3 asistencie, čo dopomohlo Švédsku ku prvenstvu v tabuľke skupiny B. Uvidíme, či sa im podarí v semifinále prelomiť gólové mlčanie.
Nicklas Bäckström (Washington Capitals)

Ďalšou hrozbou pre Jara Haláka bude 28-ročný bývalý hráč Brynäsu či Dynama Moskva –  Nicklas Bäckström. Jeden gól a dve asistencie ho radia medzi najproduktívnejších hráčov švédskeho výberu. So Švédskom sa mu už podarilo vyhrať  zlato na MS 2006 a bol aj pri zisku striebornej medaily z olympiády 2014. Motivácia na úspech zo Svetového pohára mu určite nechýba. V poslednej sezóne sa mu podarilo 50-krát asistovať na gól a 20 ich sám strelil.

Európa

Anže Kopitar (LA Kings)

Musí byť vďačný za tím Európy.  Na tak nekompromisnom turnaji ako je tento by Slovinsko (s pravdepodobnosťou ústiacou k istote) nemalo najmenšiu šancu „mútiť vodu“. Situácia je však iná a tak v nedeľu večer uvidíme na ľade aj túto, azda najväčšiu hviezdu poskladaného družstva. V Los Angeles prežil už desiaty hrací rok, dobre sa teda pozná s naším Mariánom Gáboríkom. V prvých troch zápasoch skupiny sa jeho útoku moc nedarilo, o to viac sa od nich očakáva v semifinále.

Marián Hossa (Chicago Blackhawks)

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára je ďalším členom (zatiaľ) nie príliš úspešného útoku s Kopitarom a Tatarom. Určite aj od výkonu tohto pravého krídelníka bude závisieť výsledok duelu. Medzi jeho prednosti patrí výborná technika, plnenie (aj) defenzívnych úloh. Už 37-ročného Trenčana jednoducho ťažko odstaviť od puku – aj preto je stabilným pilierom pri hre v oslabeniach.

Marián Gáborík (LA Kings)

A opäť Trenčan. Klubový spoluhráč Kopitara vstúpil do turnaja najlepšie ako mohol. Už v piatej minúte úvodného stretnutia proti USA (3:0) skóroval a môžeme povedať, že zápasy mu „chutia“. Darí sa mu dostávať do šancí a taktiež ich pripravovať aj spoluhráčom. Útok Zuccarello, Nielsen, Gáborík pôsobí zatiaľ najlepším dojmom. Držíme palce, nech im to „sype“ aj v zápase proti Švédsku!

Zostrih zápasu EU vs SWE z prípravy:

Na záver treba podotknúť, že sa jedná len o pár vybraných hviezd. Mohli by sme vymenovať ešte ďalších 20 mien ako je Halák, Chára, Hedman, Eriksson, Forsberg…. Uvidíme, ktorá z hviezd sa najviac rozjasní. Aký je váš tip na najlepšieho hráča zápasu?

Zdroj | Foto: YouTube, wikipedia.org, Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Peter Ch
Chalanisko ktorý sa zaujíma od športu až po vedu a techniku. Riadim sa heslom "čo človek nevymyslí aby nemusel myslieť" a preto sa rád účím nové veci :)