Rusko. Krajina nevídaných možností a hlavne schopností. Od tých motoristických až po tie alkoholické. Rusi sú však známi aj svojim nie vždy chápaným humorom. Možno je to aj prípad starého ruského vojaka, ktorý pekne vybabral so systémom. 

VTIP: Starý ruský vojak si dal vyrátať svoje odstupné…

Starých vojakov v Rusku sa rozhodli poslať do civilu. Výšku ich odstupného im vyrátajú tak, že každý z nich si povie dve časti tela a vzdialenosť medzi nim im odmerajú. Podľa toho majú vypočítané peniaze. Prídu k prvému a ten vraví: “Od pravej dlane po tú ľavú dlaň.” Vzdialenosť zapíšu a vojak dostane pekné odstupné.

Idú k ďalšiemu. Ten hovorí: “Od päty k druhej päte.” Odmerajú a vojak dostane veľmi vysoké odstupné. Prídu k najstaršiemu dedkovi a ten bez okolkov spustí: “Od mojej hlavy po moje vajcia.” 

“Ale dedo, veď si radšej povedzte od päty k tej druhej, budete mať o dosť viac peňazí!” Dedo sa však nenechal presvedčiť a chcel, aby mu peniaze vyrátali od hlavy ku vajciam.

Keď mu dajú dole trenírky, pozerajú sa, ale vajcia nikde. Prekvapená dievčina spustí: “Dedko, ale kde ste ich nechali?!” “V Afganistane. A teraz pekne meraj, moja zlatá!”

old man relax GIF

 

Foto: Manmagazin.sk, Giphy.com