U nás Slovákov sú okrem vtipov o nevere veľmi obľúbené vtipy o chľaste, ale aj o slovenských bačoch. Aj my teda prispejeme jedným, o mladej redaktorke, bačovi a jeho veľmi smutnej príhode… Oplatí sa dočítať do konca!

VTIP: Bača a jeho smutná príhoda zo salaša…

Mladá redaktorka dostala ako svoju prvú úlohu urobiť reportáž o slovenských tradíciách. Preto jej teda napadlo, že k Slovensku neodmysliteľne patrí salaš a bačovia. Redaktorka sa teda vybrala na salaš, kde oslovila starého baču: “Bača, nemohli by ste sa podeliť s nejakou peknou príhodou, ktorá sa vám stala?”

Bača sa poškrábe po hlave a hovorí: “Raz sa nám tak stratila ovca v lese. Hľadali sme ju 3 dni, nemohli sme ju nájsť nikde. Keď sme ju potom našli, tak sme ju všetci poriadne pret*tkali.”

Zhrozená redaktorka vie, že toto nemôže pustiť do reportáže. Preto sa pýta na ďalšiu veselú príhodu. Bača sa poškrábe po hlave a vraví: “Raz sa nám tak stratilo jahňa v lese. Hľadali sme ho 3 dni, nemohli sme ho nájsť nikde. Keď sme ho potom našli, tak sme ho všetci poriadne pret*tkali.

Zúfalá redaktorka sa nechce vzdať svojej reportáže, preto sa pýta: “Ale no bača, tak mi teda skúste povedať nejakú smutnú príhodu. Ak si pamätáte…” Bača skloní hlavu a ticho vraví: “No vieš moja, ja som sa tiež raz tak stratil v lese…”

Foto: Manmagazin.sk, Giphy.com