Najväčším futbalovým prestupom roka 2018 je bez pochýb transfer Cristiana Ronalda. 33-ročný Portugalčan v lete po deviatich rokoch opustil Real Madrid a namieril si to do turínskeho Juventusu FC. Aký bol skutočný dôvod tejto zmeny?

O prestupe Cristiana Ronalda sa v posledných rokoch špekulovalo azda počas každého prestupového obdobia, pričom najčastejšie bol spájaný s návratom do Manchestru United alebo s francúzskym gigantom PSG. Inak tomu nebolo ani v lete 2018, ale vtedy sa k spomínaným dvom celkom pridal taliansky veľkoklub Juventus FC. Tento transfer sa napokon stal skutočnosťou a CR7 je už niekoľko mesiacov hráčom “Starej dámy”. Aký bol skutočný dôvod jeho prestupu?

Viaceré teórie hovorili o tom, že Cristiano Ronaldo sa rozhodol opustiť Real Madrid kvôli peniazom alebo nezhodám s prezidentom klubu Florentinom Pérezom. Podľa fanúšikov Juventusu je však všetko inak. Internetom koluje video z dávnejšieho rozhovoru Cristiana Roanlda, ktoré pochádza ešte z čias jeho pôsobenia v španielskom tíme.

V ňom vzdal Cristiano veľkú poklonu Juventusu i jeho fanúšikom a Ronaldo okrem iného povedal: „Vždy som mal rád Juventus. Už od destva som sa rád pozeral na hru tohto klubu.“ Podľa mnohých teda z Madridu neodišiel kvôli nezhodám či peniazom, ale  skutočným dôvodom jeho prestupu do Talianska bolo splnenie svojho detského sna.

Foto|Video: Streamable.com, YouTube