Vylúčenie Cristiana Ronalda v 29. minúte zápasu medzi Valenciou a Juventusom (0:2) sa stalo asi najdiskutovanejšou témou prvých stretnutí tohtoročnej edície Ligy majstrov. Vo všeobecnosti panoval názor, že CR7 bol vylúčený za dotyk hlavy súpera, pravda je však iná!

V prvom polčase zápasu Ligy majstrov, v ktorom Valencia hostila taliansky Juventus FC, prišiel šok v podobe vylúčenia CR7. Viacero futbalových fanúšikov posúdilo červenú kartu pre Cristiana Ronalda ako príliš prísnu, pretože sa im nezdalo, že Portugalčanov zákrok na Jeisona Murilla bol hodný červenej. Niekdajší futbalový rozhodca Eduardo Iturralde González však uvádza veci na pravú mieru.

Toto nebol pravý dôvod vylúčenia Cristiana Ronalda!

Podľa jeho slov nebol Cristiano vylúčený za dotyk hlavy súpera, ale za kopnutie, ku ktorému prišlo predtým. Práve preto sa hlavný arbiter rozhodol vylúčiť hráča Juventusu až po porae s čiarovým rozhodcom. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť detailný záber na kopnutie súpera v podaní Cristiana Ronalda, po ktorom videl červenú kartu.

Cristiano Ronaldo vylúčenie skutočný dôvod

Cristiano Ronaldo červená karta Valencia

Pozrite si tiež: Rozhodca Brych prehovoril! Čo mu povedal CR7 po tom, ako ho vylúčil?

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Twitter, Streamable.com, YouTube