Koniec tohto kalendárneho roka sa pomaly, ale isto nezadržateľne blíži. Fanúšikom boxu netreba extra pripomínať, čo sa udeje 27. decembra v pražskej O2 aréne. Súboj rapera Rytmusa a jeho českého kolegu Marpa!

Ten, kto na Instagrame sleduje Rytmusa alebo Tomiho Kida Kovácsa vie, že táto dvojica už nejaký čas spojila sily. Dôvodom bola príprava slovenského rapera na boxerský zápas proti Marpovi, ktorý sa udeje koncom tohto roka. Veľa fanúšikov sa Tomiho pýta, ako vníma Rytmusa v rámci jeho progresu a pod. Ten všetkým poslal veľavravný odkaz.

“Veľa ľudí sa ma pýta na Rytmusa, na našu spoluprácu, na jeho osobu… a ešte veľa, veľa iných vecí! Musím poznamenať, že “najlepšia” otázka je, KOĽKO zarobíme! Tak by som sa trochu rozpísal: S Paťom sa poznáme už dlho, ale nikdy sme neboli blízki priatelia. Ja, raper od malička, som uznával jeho tvorbu! Musím uznať, že VIE Rapovať! Box a Paťo? Sledoval som jeho tréningové videá a jeho nadšenie. Zaľúbil sa do boxu?!  Dozvedel som sa, že sa pripravuje proti Marpovi, ktorý je český raper a predtým súťažil v Thajsku. Odvaha, po 40-ke nastúpiť do ringu na zápas! Myslel som si, že to bude nejaká exhibícia, show, ale dostal som info, že to bude ostrý duel na 6 kôl! MOJA reakcia? Ten RYTMUS má gule, alebo zdravý blázon. Stretli sme sa na spoločnom tréningu v Trnave, ktorý som viedol ja. O pár dní sme začali spolu komunikovať a pustili sme sa do práce! Cieľ? Pripraviť sa na zápas čo najlepšie! Pripraviť Paťa, kondične, mentálne, takticky. Nie je to ľahká práca ani pre jedného z nás, ale každý tréning si užívame. Šetriť sa? To nie, ale pripravovať sa koncepčne na 27.12.2018. Prvý tréning sme mali 2.8.2018 a prebrali sme spolu tréningový plán a cyklus na 26 týždňov do zápasu. Máme za sebou prvých 10 týždňov a za nami kus dobre odvedenej prace! Cítim a vidím zlepšenie môjho zverenca! Samozrejme, vždy je čo zlepšiť! Každým tréningom napreduje a pre mňa dôležité, že sa naplno sústreďuje na dané úlohy! Na zápas nechceme len nastúpiť, ale vyhrať! Možno sú ľudia, ktorí sa nám vysmievajú, ale my denne tvrdo pracujeme, preto si Paťo určite zaslúži úctu! ĎAKUJEM VÁM všetkým, že nám fandíte a sledujete nás! Ešte prekvapíme!”

Foto|Video: Instagram, Streamable.com