Slovenským Facebookom včera preletela obrovská udalosť. Volswagen Slovensko cez svoju oficiálnu fanpage rozdáva autá Volkswagen Jetta, ktoré zahraničné trhy odmietli kvôli emisnému škandálu! Stačí lajknúť a zdieľať príspevok oficiálnej stránky dílera VW, ktorá mala ráno zhruba sto páčikov a popoludní už takmer 7000. A vy ste to zase zmeškali?!

Viete, čo znamená slovíčko hoax? V angličtine žart, fórik. V súčasnosti sa používa najmä pri podvodných stránkach na sociálnych sieťach, ktoré za zdieľanie a lajkovanie sľubujú odmenu. Viackrát to boli Macbooky od Apple zadarmo, teraz novučičké autá od Volkswagenu. Už chápete?

Celé to je jeden veľký podvod, stránka nasľubuje hory – doly za lajkovanie a zdieľanie, no nakoniec nikto nedostane nič. Prečo má potom istá politická strana obsahujúca v názve slovíčko smer takmer 30 000 fanúšikov? Ahá, to nie je hoax, to je iba život občanov.

Volkswagen nenechal nič na náhodu, podvodná oficiálne vyzerajúca stránka už z Facebooku zmizla a konatelia značky podnikli právne kroky proti tvorcom stránky. Takže smola, nebudete si voziť vyhratý mekbučík vo vyhratej Jette. Nie nie, nebudete, len šetrite.