Na sociálnej sieti Twitter vznikla zaujímavá situácia, kedy sa užívateľ aplikácie do smartfónov Viber, ktorá umožňuje bezplatné telefonovanie medzi užívateľmi posťažoval, že ho antivírový softvér NOD32 od slovenskej spoločnosti ESET upozorňuje na škodlivý softvér v tejto aplikácii.

Pracovníci zo spoločnosti prevádzkujúcej službu Viber urobili nevídané „faux-pas“, kedy priamo na sociálnej sieti odporučili svojmu užívateľovi, aby antivírus NOD32 odinštaloval a nainštaloval „nejaký lepší“ a hlavne dodala hejterský hashtag #esetsucks, čo vo voľnom preklade znamená niečo ako „eset nás štve“.

eset sucks viber report uninstal antivirus

Na tom by možno nebolo nič zvláštne, poviete si, ale slovenský výrobca antivírusového softvéru patrí celosvetovo medzi najznámejšie a najpoužívanejšie antivírusové softvéry. Momentálne si drží tretie miesto v trhovom podieli na svete.

graf eset podiel na trhu

Kontra z ESET-u však prišla pomerne rýchlo a bola nemenej šokujúca. Sofvérová spoločnosť odpísala na daný príspevok na Twitteri: „Sorry Viber, ale bezpečnosť našich zákazníkov je prvoradá. Tiché sťahovania, odosielania, štatistiky, …“, k čomu doložil náhľad na obrazovku časti zdrojového kódu aplikácie Viber, ktorá naozaj dokazuje o špehovaní svojich používateľov.

eset report viber for silent download stastics malware