Polícia Slovenskej republiky sa na svojej facebookovej stránke pochválila autom, ktoré má byť údajne zbraňou proti cestným pirátom. “Piráti, nemáte šancu”, takto sa o novom členovi tímu Kobra alebo Puma, nenápadnom kombíku, vyjadrila samotná polícia. Aké auto teda rozšírilo rady príslušníkov zákona? 

Vyzerá ako nudné rodinné kombi, ktoré si vydupala žena pod nátlakom svokry. Opak je však pravdou. Decentný kombík od BMW s označením 340i Touring (pravdepodobne s pohonom všetkých kolies xDrive) by mal pod kapotou skrývať vrcholový motor v ponuke. Silnejšie je už iba BMW M3, no to je v podstate považované za samostatný športový model.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Trojlitrový preplňovaný šesťvalec 340i disponuje výkonom 326 koní a stovku dosiahne za rovných 5 sekúnd! Cena tohto stroja začína tesne pod hranicou 60 000 eur v prípade, že motor spolupracuje so športovým automatom a poháňa všetky kolesá.

Paradoxom je, že auto nie je nápadné ani svojou klasickou policajnou nenápadnosťou. Žiadne tmavé sklá, žiaden radar v maske. Nič podozrivé, kým nenazriete dnu. Ak za sebou pri rýchlej jazde uvidíte krásne svetlá Angel Eyes, dúfajte len, že pri vás stoja anjeli strážni a nenasleduje vás práve toto rýchle policajné BMW.

Test BMW 340i českého portálu garáž.cz

Foto: Facebook, BMW