Dlhé roky sa vedci snažia potvrdiť, respektíve vyvrátiť existenciu mimozemských civilizácií. Ako ste si už iste všimli, nie je to také jednoduché. Existuje totiž mnoho názorov, ktoré vravia o tom, že sme vo vesmíre sami, no ešte viac takých, kde dominuje myšlienka nedostatočnej pripravenosti ľudskej rasy na stretnutie s mimozemšťanmi. Jedno je však isté: najnovšia práca astronómov sa opiera o fakty, ktoré by existenciu mimozemšťanov mali definitívne vyvrátiť. 

Doposiaľ sa obyvateľom Zeme podarilo objaviť viac ako 2 000 planét, pričom mnoho z nich patrí do takzvaného životného pásma, a teda zóny, v ktorej by teoreticky bolo možné prežiť. Najnovší výskum ale ukazuje, že práve takéto planéty život možno ukrývali, avšak organizmy tu museli vyhynúť veľmi skoro. Nie je to paradox? Skorá smrť pri dokonalých podmienkach?

Paradox to je, avšak astronómovia to údajne vedia jednoducho vysvetliť. Podľa slov výskumného tímu je nestabilita planét príliš veľká na to, aby sa na nej život mohol udržať. Možné by to bolo v prípade, že by sa tamojšie organizmy vedeli vyvýjať neuveriteľnou rýchlosťou, avšak takéto faktory sú podľa astronómov vysoko premenlivé a prakticky nemožné.

Nepochybne sa vám do hlavy tíska otázka, ako je možné, že život na Zemi nezanikol. Na toto nevie odpovedať ani samotný tím výskumníkov. Podľa ich slov je vysoko pravdepodobné, že s nepriaznivými podmienkami sa dokázala Zem vysporiadať ako jediná a to poriadne skoro. Len preto život na jej povrchu nezanikol krátko po vzniku tak, ako to mohlo byť v prípade ostatných planét.

Zdroj: Inquisitr.com | Foto: Youtube.com