Pred rokom mal byť  futbalista dôvodom menšieho incidentu v bare, dnes má Vladimír Weiss ml. na krku ďalší – oveľa väčší problém. Počas bežnej policajnej hliadky sa totiž odmietol podrobiť dychovej skúške a putoval tak na jedno z bratislavských policajných oddelení. 

Podľa informácií z prostredia polície mal Vladimír Weiss ml. šoférovať Mercedes G, pričom sedieť v ňom malo okrem vodiča ešte ďalších 10 ľudí. V čase 6:45 ráno ho zastavila hliadka konaná službu na Rázusovom námestí v Bratislave a futbalistu vyzvala k dychovej skúške. On ju však odmietol, čím na seba ušil poriadny bič. V prípade, že vodič odmietne „fúkať“, sa totiž považuje ako vodič pod vplyvom alkoholu, a to s hodnotou 1,0 promile alkoholu v krvi. Netreba dodávať, že prítomnosť takéhoto alkoholu je už považovaná za trestný čin a vodič môže skončiť vo väzení.

Mladý futbalista sa mal zúčastniť reprezentačného zrazu s futbalistami Slovenska, no teraz jeho osud ostáva v rukách polície. Tá ho najskôr predvolala na obvodné oddelenie na Štúrovej ulici. Avšak Vladimírovi Weissovi mladšiemu momentálne hrozí, že skončí v cele policajného zaistenia. Celá situácia sa až nápadne podobá na rok 2011, kedy šoféroval pod vplyvom ďalší reprezentant Slovenska, Miroslav Stoch. Paradoxne, v tom čase ho kormidelník reprezentácie Vladimír Weiss st. z tímu vyhodil, pretože u futbalistu nemal pre alkohol pochopenie.

Foto: Vladimirweiss.sk