6 dlhých dní trval ostrý boj medzi zamestnancami automobilky Volkswagen Slovakia a jej vedením, pracovníci totiž nekompromisne žiadali zvýšenie platov. Do štrajku, ktorý ovládol krajinu a vzbudil rozruch v médiách po celom svete, sa zapojilo tisíce zamestnancov spoločnosti i verejne známych osobností. Ako sa zdá, volkswageňáci predsa len dosiahli svoje!

Odhodili zábrany a všetkým Slovákom dokázali, že sa skutočne oplatí bojovať za svoje nároky i presvedčenie! Zamestnanci automobilovej spoločnosti Volkswagen Slovakia sa vrútili do ostrého štrajku, v ktorom požadovali zvýšenie miezd. Aj keď im vedenie nemeckej firmy ponúklo alternatívu vo výške 9 % v priebehu dvoch rokov a dve jednorazové platby v celkovej sume 550 €, tisíce zamestnancov predmetný variant odmietlo.

Po šiestich dňoch vytrvalého boja však Slováci predsa len zvíťazili a podľa vyjadrenia analytika Eduarda Chmelára sa im podarilo niečo neuveriteľné. ,,KONIEC ŠTRAJKU VO VW: zvýšenie tarifných miezd o 14,2 percenta, jednorazový príspevok k júlovej výplate 500 eur a jeden deň dovolenky navyše – toto je jednoznačné víťazstvo, gratulujem!” vyjadril sa na sociálnej sieti Facebook analytik, publicista a občiansky aktivista Chmelár. Taktiež vedenie spoločnosti potvrdilo, že odborári sa v nedeľu dohodli s vedením Volkswagenu na novej kolektívnej zmluve, a teda aj na zvyšovaní platov. Dohodou je štraj oficiálne ukončený a výroba bude obnovená od pondelka 26. júna. Vážení, gratulujeme!!!

Zdroj/Foto: Facebook