MALAMATINA je značka moku pravdy z krajiny Helvétov, ktoré sa vyrába už po 6 generácií. Slávny grécki umelci ho ospevujú a vraj ovláda srdcia všetkých Grékov.

malamatina-glass

Pôvodné grécke víno

Víno retsina značky Malamatina je pôvodné grécke víno, ktoré sa vyrába výlučne z gréckych odrôd viniča „Savatiano“ a „Roditis“. Pri výrobe sa používa technológia, ktorá za regulovaných tepelných podmienok a prísnej selekcie muštovej „peny“ (voľne tečúcej šťavy) umožňuje získať charakteristickú farbu, arómu, chuť a kvalitu.

Kde bolo, tam bolo…

Všetko sa to začalo v roku 1860, keď Efstratios Malamatinas začal vyrábať víno z bieleho hrozna vypestovaného vo vlastnej vinici na ostrove Tenedos. Jeho syn Konstantinos, ktorý zdedil otcovu lásku, vášeň a vernosť dobrému vínu, pokračoval v jeho odkaze a v roku 1895 založil v Alexandroupolise prvý rodinný vinársky závod pod názvom „Tenedos“.

Retsina_malamatina

Víno so živicou

Pridaním malého množstva borovicovej živice počas fermentácie získava víno retsina (t. j. víno so živicou) svoju jedinečnú chuť a zároveň to umožňuje uvoľnenie ovocnej príchute jednotlivých odrôd viniča. Keď k tomu pridáme ešte užitočné vlastnosti živice dobre známe už od antických čias, výsledkom bude jedinečné víno s výsostne gréckou pečaťou.

Vo víne Malamatina je pravda a láska

Víno retsina značky Malamatina bolo vždy súčasťou každodennej gréckej stravy, gréckej rodiny, priateľstva a spoločnosti po celý náš život. Podáva sa vždy vychladené, koluje a pije sa s radosťou, aby ľudí zbližovalo a šírilo šťastie.

RETSINA-MALAMATINA

Štefan Šimo – REKULTIVA | Hlavná 70, 900 42 Miloslavov, Slovensko | +421903722012, +421903930516 | [email protected] | www.retsina.sk