INZERCIA | Villa Gloria je penzión s kapacitou 39 lôžok, ktorý v roku 2013 prešiel kompletnou rekonštrukciou. Nachádza sa v prekrásnom horskom prostredí známeho rekreačného strediska Donovaly na rozhraní pohorí Veľká Fatra a Starohorské vrchy. 

Lokalita

Zariadenie nájdete neďaleko zjazdovky Donovaly-Záhradište, ktorá je v prípade dobrých snehových podmienok dostupná priamo z ubytovacieho zariadenia. Zjazdovka Nová Hoľa je vzdialená približne 1 km a najjednoduchšie sa k nej prepravíte autom, ktoré môžete priamo pod zjazdovkou zaparkovať na bezplatnom parkovisku.

Prostredie

Penzión je umiestnený v priamom kontakte s prírodou. Nachádza sa pred ním obrovská nezastavaná trávnatá, v zime zasnežená, plocha, priam stvorená na vyjašenie sa vašich ratolestí či štvornohých domácich miláčikov. Plochu lemujú stromy, pričom k lesovej oblasti sa dostanete do niekoľkých minút.

Parkovanie

Pred penziónom je parkovisko pre cca 10 áut, takže váš štvorkolesový tátoš budete mať neustále pod dohľadom.

Recepcia

Vzhľadom na veľkosť penziónu je usmiaty a ústretový personál na recepcii iba od 8.00 do 20.00, no v prípade firemnej akcie či nahláseného ubytovania je zaiste k dispozícii aj po tomto čase. Počas firemných akcií sa vždy v penzióne nachádza univerzálny obslužný personál, ktorý vie byť k vašim službám i do neskorých nočných hodín – podľa priania klienta.

Izby

Izby sú skromnejšie, no útulné. S novými podlahami, s novým a moderným, nie však prehnane luxusným nábytkom. Moderne zariadené kúpeľne disponujúce sprchovacím kútom aj sušičom vlasov či kozmetickými potrebami. V ponuke sú dvojlôžkové, trojlôžkové a štvorlôžkové izby. Niektoré majú balkón vybavený popolníkom, izby sú ale výlučne nefajčiarske.

Wi-Fi / Internet

Počas nášho pobytu boli splnené naše vysoké nároky na rýchlosť internetu, ako aj na pokrytie celej izby. Jedným dychom však treba dodať, že sme boli v penzióne sami, konkrétne 4 osoby, no všetci permanentne online na viacerých zariadeniach.

Služby

V penzióne sa nachádza multifunkčná spoločenská miestnosť slúžiaca ako jedáleň a školiaca miestnosť (k dispozícii je plátno, projektor a flipchart). Ubytovaným sú k dispozícii iba raňajky. V suteréne penziónu sa ešte nachádza menší bar, slúžiaci podľa potreby pri firemných akciách, resp. bežne ako detský kútik. Cateringové služby pre firemnú akciu vám zabezpečia podľa vašich požiadaviek.

Vybavenie

Na recepcii sa nachádza kávový automat, avšak výbornú kávičku vám napriek absencii kaviarne v zariadení na želanie pripraví hotelová recepčná, ktorá ju aj ochotne prinesie na izbu. V spoločenskej miestnosti sa nachádza krb, TV, stolný futbal a stolové hry.

Gastronómia

Pre ubytovaných hostí sú k dispozícii iba raňajky formou bufetových stolov.

Wellness / Fitness

Wellness je k dispozícii v partnerskom ubytovacom zariadení Villa Gardenia, vzdialenom niekoľko stoviek metrov za príplatok 7 Eur na osobu na 2 hodiny. V čase našej návštevy však prebiehala vo wellnessku údržba, takže sme ho na naše veľké sklamanie využiť nemohli. K dispozícii máte saunový svet s fínskou, parnou a infra saunami a vírivku. To všetko v privátnej atmosfére pre max. 8 – 12 ľudí. Celé wellness si môžete rezervovať len pre seba a svojich blízkych či priateľov, a nebudete nikým rušení.

Celkový dojem

Vzhľadom na trojhviezdičkovú klasifikáciu v nás penzión zanechal výborný dojem, personál bol milý a ústretový, zariadenie všade veľmi čisté a moderné. Myslíme si, že môže uspokojiť nároky aj strednej biznis triedy. Ak hľadáte tento typ prevádzky pre svoju firemnú akciu, môžeme iba odporučiť.

Foto: villagloria.sk