Orgazmus je skvelý, nikto o tom nepochybuje. Premýšľali ste ale niekedy nad tým, načo ho vôbec mávame? U mužov je to jednoduché, potrebujeme vyvrcholiť kvôli reprodukcii, u žien to však nie je také jasné.



Vedci sa pozreli na rozmnožovanie cicavcov a zistili, že pri zvieratách, ako mačky a zajace, sú orgazmy samičiek spojené s prílevom hormónov, ktoré vyvolávajú ovuláciu. Inak povedané, potrebujú sex na vyprodukovanie vajíčka. To ale nie je prípad ľudských samičiek.

Vedci teda premýšľajú, či má vyvrcholenie žien aj iné funkcie ako silnejšie psychologické puto medzi partnermi. Doktor Wagner, spoluautor štúdie told STAT, hovorí, že cena niečoho, čoho je ľudské telo schopné, nemusí byť v jej funkcii.

10 najkrajších orgazmov v po*nopriemysle nájdete na Manforum.sk >>> TU

orgazmus

Iné teórie hovoria, že vyvrcholenie pomáha v “nasatí” spermií k vajíčku. Ďalej môže mať aj zdravotné benefity či napomáhať kráse.

Najjednoduchšie vysvetlenie asi bude, že je to proste príjemné. Žijeme v dobe, kde sa na sex nepozeráme ako na spôsob rozmnožovania, ale skôr ako na formu zábavy. Možno si to takto sama príroda zariadila, aby sme nevymreli. Čím nám to predsa bude prinášať viac slasti, tým to budeme viac praktizovať.

10 najkrajších orgazmov v po*nopriemysle nájdete na Manforum.sk >>> TU

Zdroj: refinery29.com | Foto: intimina.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tibor
Mladý chalan, ktorého baví písať. Vo voľnom čase sa venuje online marketingu a japonskej tvorbe.