Viete, aké pohnútky viedli tvorcov kultových Disney postavičiek k tomu, aby im na ruky nasadili biele rukavičky? Tieto dôvody vás určite prekvapia!Mickey Mouse bol prvou Disneyho postavičkou, ktorá nosila rukavičky. Zatiaľ čo v prvých rozprávkach s Mickey Mouseom v roku 1928 boli jeho ruky čisto čierne ako zvyšok jeho tela, v roku 1929 ho už môžete vidieť aj s netradičným doplnkom – bielymi rukavicami.

Existujú tri dôvody, prečo Walt Disney začal obliekať svojim rozprávkovým hrdinom palčiaky:

Úspora času

Nakresliť labky pre každý jedinečný záber rozprávky zaberalo kresličom logicky množstvo času. Aby sa tento proces urýchlil, animátori začali tvoriť kreslených hrdinov bez množstva nepodstatných detailov. Hlavnými črtami Disneyho postáv boli len veľké hlavy, oči a dlhé tenké končatiny so štyrmi prstami.

Kontrast

Kvôli nekvalitnému zrnitému čiernobielemu filmu bolo ozaj zložité rozpoznať čierne ruky na tmavých telách animovaných hrdinov, akým je napríklad Mickey Mouse. Biele rukavice pomohli lepšie rozlíšiť aj gestá, ktoré postavy svojimi rukami stvárňovali.

Podobnosť s ľudskými rukami

Vo svojej biografii Walt Disney spomenul aj ďalší závažný dôvod, pre ktorý sa rozhodli nasadiť myši ľudský módny doplnok: “Nechceli sme, aby mal Mickey Mouse myšacie labky, mal mať ľudské črty. Tak sme mu nasadili rukavice.”

Tento trik bol natoľko úspešný, že bol odkopírovaný aj Disneyho konkurentmi. Ďateľ Woody ako aj Bugs Bunny, postavičky zo štúdia Universal Pictures, ale aj Warner Brothers, majú taktiež na rukách spomínané svetlé rukavice.

Zdroj: brightside.me | Foto: giphy, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.