Hoci sa to zdá nepredstaviteľné, každému z nás sa raz môže stať, že skončí so svojím autom pod vodou, či už dôsledkom nehody alebo prírodnej katastrofy. Vedeli by ste však, čo urobiť ako prvé v takejto ošemetnej situácii? 

Odopnúť bezpečnostný pás

Bezpečnostný pás je mnohými považovaný za dvojsečnú zbraň, ktorá na jednej strane môže zabrániť vážnemu zraneniu, na druhej strane sa však môže zaseknúť a uväzniť vás v aute. Akonáhle by ste sa s autom ocitli pod hladinou, je dôležité, aby ste si ho okamžite odopli.

Rozbiť okno

Tlak vody vám nedovolí otvoriť dvere a taktiež sa okno nebude dať stiahnuť, takže ho s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť rozbiť vlastnoručne.

Návod na rozbitie okna prstami

Pripraviť sa na rýchly únik

Ešte pred tým, než začnete pracovať na rozbití okna, musíte sa uistiť, že je celá posádka auta pripravená urýchlene sa dostať z auta cez okno von, pretože akonáhle sa okno poškodí, do interiéru auta začne prúdiť veľké množstvo vody.

Video návod na únik z topiaceho sa auta

P.S. Článok má poučno-informačný charakter, v mene celej redakcie dúfame, že podobnú skúsenosť na vlastnej koži nikdy nezažijete. Samozrejme, prajeme veľa šťastných kilometrov bez nehody 🙂

Foto: Smh.com