Nie je nič krajšie, ako mať pri sebe usmiatu a spokojnú ženu. Pozvete ju na romantickú večeru a ani vás nenapadne, že by sa niečo mohlo pokaziť. Nečakane sa však výraz tváre vašej ženy začne meniť. Vy ste si ani nevšimli tú dračicu, čo má sukňu pripomínajúcu skôr tričko a sedí nebezpečne blízko pri vašom stole, no jej to dokáže pokaziť celý večer. Volá sa to ženská žiarlivosť a hoci s ňou asi nič nespravíme, no aspoň vám poradíme, ako ten úsmev na tvár v podobných situáciách opäť vrátiť. :)

 

Na čo ženy najviac žiarlia?  

1. Na všetky expriateľky

Idete spolu po ulici a pred vami si vaša bývalá opravuje podprsenku, no nezabudne nahodiť široký úsmev, keď vás ide pozdraviť. Vašu polovičku ide úplne rozhodiť. A pri najbližšom stretnutí by jej najradšej vypichla oči alebo ju úplne nenápadne potkla.

RADA: Vysvetlite jej, že ONA je pre vás všetkým a nejaká bývalka by vás nezaujala ani keby bola celkom nahá.

2. Na matku

Vaša priateľka je pre vás najúžasnejší človek na zemi, ale o pečení ešte veľa nevie. No a keď vám matka už desiatykrát prinesie ten vynikajúci koláč, pohladí vás po tvári, aby vám chutil, aj vtedy dokáže žena žiarliť. Má pocit, že nikdy nebude taká dokonalá ako mamička.

RADA: Povedzte jej, že koláč, ktorý upečie ONA, vám bude chutiť oveľa viac a že jej s jeho prípravou aj pomôžete.

3. Na dokonalý imidž

Nie každá žena má dokonalú postavu, možno sa to týka aj tej vašej, pričom vy ste práve ten šťastný človek, ktorý môže zjesť segedínsky guľáš s ôsmimi knedľami a vyzerá úžasne. Vy máte úsmev ako z reklamy, účes vďaka kvalitnému gélu drží celý deň, no ONA stále bojuje s diétami a pleť si musí každé ráno polhodiny zakrývať mejkapom. Samozrejme, ako pretty woman si ani zďaleka nepripadá.

RADA: Uistite ju, že práve preto ju milujete, že nevyzerá ako z módneho časopisu, lebo také ženy sa vám aj tak nepáčia.

4. Ak dáte prednosť niekomu inému, keď ste mali byť s ŇOU

Často sa vyskytne nečakaná pracovná schôdzka, futbal s kamarátmi alebo rozlúčka so slobodou najlepšieho kamaráta, a to sa predsa neodmieta. ONA žiarli a vôbec to nechápe. Myslí si, že vás asi nudí a chcete sa radšej odreagovať bez nej.

RADA: Upokojte ju tým, že hoci ste rozlietaný a nemôžete s ňou tráviť veľa času, nikto vám nedá ten pocit šťastia, ktorý máte, keď ste s ŇOU.

Young couple in bed

5. Ak si na fejsbuku k priateľom pridávate samé pekné baby

Veľakrát ste v tom  nevinne a tá pekná brunetka s americkým úsmevom je spolužiačka zo základnej školy, ktorú ste videli naposledy ešte v časoch, kedy nenosila ani podprsenku. Ale pre vašu polovičku predstavuje riziko, že by ste si každý deň písali či dokonca pozerali jej bezchybné fotky.

RADA: Navrhnite jej, že si s nimi môže vymeniť pár riadkov aj ONA a dajte jej najavo, že vám na tých babách nezáleží tak, ako si ONA myslela.

6. Ak pozeráte časopis s ľahko odetými ženami

Poznáte to aj vy? Ten skvelý pocit pri čítaní časopisu s modelkami, ktoré majú na sebe ozaj len malý kúsok spodnej bielizne. A odrazu vám ktosi vytrhne časopis so slovami „a ja ti nestačím???“

RADA: Tvárte sa, že ste práve hľadali inšpiráciu, akú spodnú bielizeň vybrať pre ŇU, aby jej sedela čo najlepšie. Skúste to v najbližšej dobe aj uskutočniť.

Autor: Jana K.