Európska futbalová únia (UEFA) v utorok predsa len podmienečne vylúčila ruskú zbornú z finálového turnaja majstrovstiev Európy. Informovala o tom už aj agentúra DPA. Dôvodom je stále sa stupňujúce vyčíňanie ruských fanúšikov!Francúzska polícia mala za posledných pár hodín plné ruky práce. Za mrežami skončilo plno ruských fanúšikov a niektorí boli z krajiny dokonca deportovaní. Dôvodom sú neustále sa stupňujúce násilnosti ruských chuligánov, ktorí v posledných hodinách rozpútali v Marseille doslova peklo. Pouličné bitky totiž v uliciach Francúzska pretrvávajú už celé dva dni, pričom svoj vrchol dosiahli počas utorkového zápasu Ruska proti Francúzsku (1:1) „Rusi boli perfektne organizovaní. Na sebe mali gumené brnenie a aby sa ľahšie dostali medzi nás, obliekli si anglické dresy. Ľuďom rozbíjali fľaše na hlavách a bili ich bejzbalkami!“ Vypovedal zdesení anglický fanúšik.

Európska futbalová únia okrem hrozby vylúčenia potrestala ruskú zbornú aj finančnou pokutou vo výške 150 000 €. Definitívny dištanc je UEFA odhodlaná udeliť v prípade akéhokoľvek ďalšieho incidentu na ktoromkoľvek z ruských zápasov. Na margo celej situácie sa vyjadril aj hovorca Vladimíra Putina: “Je to absolútne neakceptovateľné a očakávame, že naši občania budú rešpektovať zákony krajiny!”

Schránka 24

Ruskí radikáli majú pritom zo svojej brutálnej zábavy evidentne radosť. Nielenže si peklo, ktoré v uliciach Francúzka spôsobujú, nahrávajú na kamery, ale dokonca na internete rozbehli biznis s krvavými “trofejami”. Prostredníctvom internetu totiž na stránkach ruského ultrasu možno kúpiť krvou pokvapkané vlajky, transparenty či tričká, ktoré ukoristili počas svojho vyčíňania v uliciach Marseille.

Dnes sa na trávnik v Lille vo svojom druhom zápase v B-skupine EURO 2016 postaví proti Rusom Slovenská republika. Neostáva nám iné, ako dúfať, že aspoň tento zápas prebehne pokojne a bez zbytočných násilností…

1 23

Zdroj/Foto: Youtube, Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!