Pozná to každý z nás. Doba kradnutia znakov áut nanešťastie nie je len dobou minulou, ale pretrváva aj v súčasnosti. Najčastejšími korisťami sú pritom znaky Mercedesu, ktorý svoju typickú trojcípu hviezdu vypúšťal v podobe 3D modelu  priamo z kapoty. Proti takémuto kradnutiu sa dá ale účinne bojovať.

Áno, jednou z možností je aj odstránenie 3D sošky a nalepenia klasického dvojrozmerného loga, ako to napokon vyriešil aj Mercedes. Prečo by sa ale mala automobilka vzdať svojej pýchy len preto, aby predišla vandalizmu a pokaziť si tak svoj image? Podobnú otázku si zrejme položili aj v Rolly-Royce, kde problém vyriešili skutočne elegantne.

Vysúvaciu sošku The Spirit of Ecstasy umiestnili tvorcovia na pružinový mechanizmus, ktorý okamžite zareaguje na akýkoľvek dotyk. Čo to znamená? Stačí, že sošku len trochu potlačíte a tá sa okamžite „skryje“ v útrobách motorovej časti automobilu. Jednoduché, elegantné, účinné. Mimochodom, takémuto riešeniu sa ani nečudujeme, vzhľadom k faktu, že soška Rolls Royce ponúka čisté striebro, biele zlato a podobné luxusné materiály.

Foto: Rolls-roycemotorcars.com