Vidieť bájnu veľrybu Migaloo je považované za viac než zázrak. Ide totiž o unikát svojho druhu. Včera sa však turistom v Austrálii podarilo zachytiť zviera, ktoré sa jej podobalo ako vajce vajcu.

Albino veľryba je svetovým unikátom a doposiaľ sa neobjavila žiadna iná veľryba, ktorá by bola rovnakého druhu ako ona. Preto si vyslúžila i vlastné meno Migaloo a dokonca na internete nájdete aj jej vlastný web. Žije na východnom pobreží Austrálie, kde bola po prvýkrát videná v roku 1991. Vtedy mohla mať podľa odhadov 3 – 5 rokov.

Biely vráskavec trpí kvôli svojej „farbe pleti“ rakovinou kože. Našťastie však vďaka obrovským rozmerom nádor nemá šancu dorásť do takej veľkosti, aby mohol ohroziť jeho zdravie.

Keďže je Migaloo skutočným exemplárom, vidieť ho je snom nielen miestnych obyvateľov, ale i turistov. A práve im sa včera malo podariť zachytiť tohto albína, ako si pláva na pobreží Queenslandu v Austrálii. Vzácny moment natočili i na video, ktoré bolo ukázané odborníkovi. Jeho reakcia však u mnohých spôsobila sklamanie, tvrdí totiž, že na videu Migaloo nie je. Nech je ako chce, zažiť niečo také muselo byť úžasným zážitkom a turistom mierne závidíme. 🙂

Foto: Youtube