Pred týmto chlapíkom klobúk dolu! Kacey McCallister je športovec a motivačný tréner, ktorý zdoláva jednu métu za druhou. K tým posledným patrí jeden z najpopulárnejších a zároveň aj najťažších pretekov na svete – Spartan Race. Na tom by nebolo nič zvláštne a obdivuhodné, keby Kacey nebol úplne bez nôh.

Kacey prišiel o dolné končatiny ešte ako 6-ročné dieťa, keď spadol pod kamión. Jednu nohu mu amputovalo okamžite, druhá bola natoľko poškodená, že bolo potrebné mu ju neskôr zobrať tiež. Mladík sa tak od detstva naučil, že ak chce byť šťastný, musí svoj život žiť a nielen prežívať. Nikdy ale nezostal sedieť v kúte, práve naopak – vrhal sa do každej výzvy, ktorú mu život do cesty postavil. Naučil sa fungovať bez nôh, a dokonca začal aj športovať. V cross country, wrestlingu či basketbale dosiahol na vozíku nemalé úspechy.  „Mama mi povedala, že ak niečo veľmi chcem, musím hľadať spôsob, ako to urobiť,“ prezradil Kacey. A toho sa očividne aj pridŕža.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

V súčasnosti sa zanietený športovec pravidelne zúčastňuje maratónov a nenechal si ujsť ani spomínanú súťaž Spartan Race, kde bojoval so zdravými kolegami. Napriek tomu, že ho telesný hendikep znevýhodňoval, bez väčších problémov absolvoval celú trasu, a dokonca nebol ani medzi poslednými! Kacey je ženatý a stal sa aj otcom, takže v zdolávaní výziev by ste len ťažko hľadali inšpiratívnejšieho človeka.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Zdroj: YouTube