Rusko je vo svete známe svojím ráznym postojom k terorizmu. Poriadky sa nesnažia narobiť len v Sýrii, ale vedia si upratať aj pred vlastným prahom. Hrozby podobného charakteru má na starosti Federálna služba bezpečnosti a takto úradovala naposledy v meste Machačkala.

Federálna služba bezpečnosti (FSB) je hlavnou bezpečnostnou službou Ruskej federácie. Primárnou náplňou jej práce je zabezpečenie krajiny proti špionáži, stráženie hraníc, boj proti organizovanému zločinu, pašovaniu drog a v neposlednom rade boj proti terorizmu. Jednu z teroristických hrozieb sa im podarilo vyriešiť aj nedávno v hlavnom meste Dagestanskej republiky Machačkala.

FSB a ministerstvo vnútra Ruskej federácie vypátralo informácie o pripravovanom teroristickom útoku. Podozrivé osoby sa ukrývali v meste Machačkala a FSB sa rozhodla zakročiť. S cieľom zabrániť teroristickým útokom a zaistiť bezpečnosť občanov boli okolité domy evakuované a budova s ukrývajúcimi sa zločincami obkľúčená. Po výzve od bezpečnostných zložiek k okamžitej kapitulácii teroristi spustili paľbu z automatických zbraní.

Zásahová jednotka pristúpila k ráznym krokom a paľbu opätovala. Traja ozbrojenci po tom, ako sa odmietli vzdať, nemali šancu a všetci v prestrelke zahynuli. Federálna služba bezpečnosti zaistila niekoľko krátkych a automatických zbraní, muníciu, vysielačky a iné predmety spojené s trestnou činnosťou. Celý zásah bol natočený a zostrihaný. Hlavnú pozornosť vo videu púta ruský obrnený transportér ZIL, ktorý prezývajú aj Punisher (vykonávateľ trestu, kat) alebo Batmobile.

Zásah Federálnej služby bezpečnosti v Machačkale

Zdroj: YouTube.com, Funker530.com