Home Šport VIDEO: Slovenské florbalistky sa strápnili pri rozhovore. Do pi*e, čo mám kur*a hovoriť?

VIDEO: Slovenské florbalistky sa strápnili pri rozhovore. Do pi*e, čo mám kur*a hovoriť?

0
VIDEO: Slovenské florbalistky sa strápnili pri rozhovore. Do pi*e, čo mám kur*a hovoriť?

Športovci to častokrát nemajú jednoduché. Obzvlášť nie v prípade, keď majú poskytnúť rozhovor zahraničným médiám a neovládajú cudzí jazyk. Zväčša sa pritom spoliehajú na vlastnú vynaliezavosť, avšak to, čo predviedli slovenské florbalistky, to ste ešte nevideli.

Timea Patakyová a Sarah Charlotte Žideková po prehre 3:6 so súperkami zo Švajčiarska nedokázali udržať svoje emócie na uzde a miestnemu redaktorovi poskytli jeden z najčudnejších rozhovorov, aké kedy viedol.

Nielenže sa dievčatám celkom nedarilo zlomiť jazykovú bariéru, ale v ich odpovediach padlo niekoľkokrát aj viacero nie príliš vhodných slovenských výrazov, ktoré pobúrili fanúšikov florbalu. Tí sa jednohlasne zhodli, že takéto správanie k športu rozhodne nepatrí a zbytočne znižuje jeho úroveň.

Napokon, uvedomili si to aj samotné florbalistky, ktoré sa neskôr k celej situácii vyjadrili. “Človek nie je dokonalý a bohužiaľ ľudská hlúposť nepozná hraníc. Presvedčili sme sa o tom samy na sebe v našom rozhovore po zápase so Švajčiarskom. Veľmi nás mrzí každé jedno slovo, ktoré vyšlo z našich úst a strašne sa hanbíme. Bolo to od nás detinské a nevhodné. Všetko, čo sme povedali, je absolútne neprijateľné. Naše chovanie sa úplne vymykalo základom slušného správania a už sa to nikdy nebude opakovať. Chceme sa ospravedlniť celému Slovensku, kompletnému slovenskému florbalovému hnutiu, ale predovšetkým nášmu tímu a našim rodičom. Prepáčte”, objavilo sa na sociálnej sieti.

Zdroj: Youtube.com | Foto: Youtube.com