Po prvom zápase Slovenska na domácom Slovakia Cupe bolo v Žiline dôvodov na úsmevy viac. Prvým bol fakt, že naši reprezentanti zdolali Bielorusov 2:1, druhým pozápasová oslava brankára Júliusa Hudáčka, ktorý si svojím šantením na ľade získal srdcia fanúšikov po celom svete. 

Práve slovenskí diváci sa tak pred domácim turnajom reprezentácií tešili na to, čo v prípade výhry skúsený gólman vyvedie. Starší z dvojice hokejových bratov Hudáčkovcov nesklamal, po podávaní rúk ostal na ľade a svoju radosť zdieľal spolu s divákmi. V drese s dvojkrížom na hrudi sa zachoval ako pravý Slovák, z hokejky si spravil valašku a zatancoval tradičný tanec zbojníkov – odzemok.

„Bol to odzemok, ale v mokrom výstroji po zápase sa mi robil veľmi ťažko. Snáď počas Euro Hockey Challenge ešte niečo vymyslím a diváci si prídu na svoje,”

povedal novinárom po stretnutí v žilinskej mix-zóne. Príležitosť na to dostane ešte v sobotu, kedy mu dá tréner Zdeno Cíger po výbornom výkone priestor aj v dueli proti Švajčiarsku.

Zdroj: Youtube.com | Foto: Youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Gustav
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.