Vravelo sa, že je nepotopiteľný. Zaoceánsky parník Titanic mal byť natoľko výnimočným plavidlom, že bolo prakticky nemožné ho dostať pod hladinu vody. Tvrdil to konštrukčný tím, ktorý sa na stavbe lode podieľal. Napokon ale bolo všetko inak a Titanic sa potopil. Išlo pritom o jednu z najväčších tragédií, aké sa kedy na otvorenom mori stali. 

Píše sa 15. apríl 1912. Zaoceánsky parník Titanic bez väčších problémov zdoláva nebezpečné vody, avšak len do momentu, kedy svojou pravou stranou zachytí obrovský ľadovec. Je 23:40 a do lode začína prenikať prvá voda. Až o polnoci sa posádke podarí pripraviť záchranné plavidlá, ktoré navyše ani nedisponujú potrebnou kapacitou.

Aj preto sa počas záchrannej akcie utopí množstvo pasažierov. Niektorí z nich dostanú teplotný šok a umrú po páde do studenej vody, iní majú väčšie šťastie a dostanú sa na nafukovacie člny. Každopádne, o 02:20 je Titanic definitívne potopený. Z lode sa zachránilo len niekoľko vyvolených pasažiarov, ostatní sa už so svojimi rodinami nikdy nestretnú.

Pozrite si animované video, ktoré detailne opisuje situáciu, v ktorej sa loď nachádzala. Samotné zábery majú dokopy 2 hodiny a 40 minút, teda toľko, koľko Titanicu trvalo potopiť sa. Tento fakt pritom naznačuje, že každá z minút v animácii má svoju podstatu a predstavuje skutočný čas, ktorý platil aj na palube lode.

Zdroj: Youtube.com | Foto: 1fotonin.com